نوشته شده توسط : hi

 

با انواع وقف و تفاوت های آن ها بیشتر آشنا شوید!!!

 نوشته شده توسط: طاهره پاشازاده
 در شاخه :متفرقه
انواع وقف

در معنای لغوی وقف به معنای توقف و حبس کردن می باشد در صورتی که در اصطلاح حقوقی عبارت است از این که عین مال حبس و منافع آن تسبیل گردد.

حبس و تسبیل چیست؟

منظور از حبس، موقوفه نگه داشتن عین مال از نقل و انتقال و تصرفات در آن است، زیرا هدف واقف استفاده همیشگی و دائمی موقوف علیهم از عین موقوفه می باشد.

منظور از تسبیل، منافع آن است که منافع موقوفه در مسیر خدا پسندانه ای که مورد نظر واقف است هزینه شود، مانند واگذاری منافع در انجام امور خیریه.

در عقد وقف باید با چند واژه و معنای آن ها آشنا بود که در زیر آورده شده اند :

 • کسی که مال خود را وقف می کند واقف نام دارد.
 • کسی که وقف به نفع او ایجاد می گردد را موقوف علیهمی نامند و اگر چند نفر باشند موقوف علیهم نامیده می شوند.
 • کسی که اداره کردن امور موقوفه را بر عهده می گیرد متولی محسوب و اداره کردن موقوفه را تولیت می گویند.

در ادامه مقاله وکیل در مشهد به معرفی انواع وقف و تفاوت آن ها پرداخته شده است. لطفا تا آخر مقاله همراه وکیل در مشهد باشید.

 

انواع وقف

وقف یک نظام ویژه حقوقی به حساب می آید که دارای شرایط خاصی است.

وقف به این معنا است که وقتی فردی، مالی را وقف می کند، در واقع مال خود را برای استفاده در اختیار دیگری قرار داده است.

وقتی عقد وقف به صورت صحیح صورت بگیرد، دیگر امکان فروش مال موقوفه به راحتی اموال دیگر نیست.

البته وقف موضوعی است که اکثر مردم با مفهوم آن آشنایی دارند ولی ممکن است با انواع و نکات حقوقی مربوط به آن آشنایی نداشته باشند.

وقف بر اساس این که به نفع چه کسی یا کسانی باشد ، به دو نوع

 • وقف عام و
 • وقف خاص

تقسیم می شود.

در ادامه به بررسی انواع وقف از جمله وقف عام، وقف خاص پرداخته و سپس تفاوت وقف عام و وقف خاص بررسی شده است.

وقف عام

وقف عام به وقفی گفته می شود که در راستای منافع عمومی است یعنی مال برای جهات عمومی وقف شده است مانند وقف بر مساجد و پل ها و مراکز بهداشتی و درمانی و مدارس یا بر عنوان هایی که غیر محصور است مانند وقف بر فقرا، و ایتام.

بر این اساس، در وقف عام کسانی که وقف به نفع آن ها صورت می گیرد، متعدد و زیاد هستند و در واقع وقف عام محدود به افراد مشخصی نیست..

 

منبع : وکیل در مشهد

 :: برچسب‌ها: وکیل در مشهد ,
:: بازدید از این مطلب : 255
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 15 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : hi

با ثبت برند می توان از محصولات یک شرکت به صورت قانونی حمایت و با ثبت برند به نام شرکت، می توان از علامت تجاری استفاده کرد. ثبت شرکتها و ثبت برند هر دو دارای مراحل اداری برای ثبت هستند. در ادامه به تفاوت ثبت شرکت با ثبت برند پرداخته شده است.

در ایران، ثبت شرکت ها و نام آن ها بر عهده ی اداره ی ثبت شرکت ها است و برای ثبت علائم تجاری و اختراعات باید به اداره ی مالکیت های صنعتی مراجعه کرد.

همچنین تصدی امور مربوط به مالکیت صنعتی از جمله ثبت طرح صنعتی و مایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان جهانی مالکیت معنوی و اتحادیه های مربوط به کنوانسیون های ذی ربط، بر عهده ی سازمان ثبت اسناد و املاک است که اداره ی مالکیت صنعتی سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور، ثبت کلیه ی موضوعات مالکیت صنعتی اعم از اختراع، علامت، علامت جمعی و طرح صنعتی را بر عهده دارد.

برای ثبت شرکت، حضور شناسنامه و کارت ملی الزامی است، و باید یک حساب به نام شرکت در بانک افتتاح شود. امروزه، با روش های اینترنتی می توان به آسانی ثبت شرکت را انجام داد. برای این منظور به سایت ثبت شرکتها مراجعه کرده و تمامی اطلاعات و فرم های مربوطه تکمیل شود. سپس مدارک لازم برای ثبت شرکت را اسکن و در سامانه بارگذاری کرد. به این صورت به راحتی می توان ثبت شرکت را انجام داد.

تفاوت بین علامت تجاری با نام تجاری

علامت تجاری

علامتی که انتخاب می‌کنید، باید مشخصه و بیانگر فعالیت شما باشد. یعنی باعث شود که افراد با دیدن علامت و شنیدن نام تجاری شما، بتوانند فعالیت شما را از بقیه شرکت های رقیب تشخیص بدهند. درواقع علامت تجاری نشانه، علامت، تصویر، ترسیمات یا شکلی است که با هدف متمایزکردن محصولات و خدمات شما با محصولات و خدمات سایر رقبا طراحی می‌شود و از این جهت اهمیت بسیار زیادی در ادامۀ فعالیت شما خواهد داشت.

نام تجاری

نام تجاری درواقع آن اسم، عبارت یا اصطلاحی است که شخص برای کالا یا خدمات خود انتخاب می‌کند. این نام تجاری کاری می‌کند که مشتریان با شنیدن آن سریعا به یاد کالاها یا خدمات آن بیفتند.

در واقع نام تجاری، دیگر یک اسم خشک ‌وخالی نیست. بلکه مدیران شرکت‌ها به درستی می‌دانند که یک نام تجاری مناسب، تا چه حد می‌تواند ارزشمند و سودآور باشد.

 

منبع : ثبت شرکتها:: برچسب‌ها: ثبت برند ، ثبت طرح صنعتی ، ثبت شرکتها ,
:: بازدید از این مطلب : 253
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 15 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : hi

وکیل جرایم پزشکی بیان می دارد، پزشکان مطابق با قانون دارای مصونیت می باشند. این مصونیت با توجه به شغل حساس و خاص و البته مقدس پزشکان به ایشان اعطا شده است. چرا که پزشکان با ودیعه الهی که همان جان انسان است در ارتباط هستند. ولیکن چنانچه در فرض بروز تقصیر و یا عدم رعایت نظامات پزشکی و اهمال و عدم مهارت و دیگر موارد مقرر در قوانین مدون، پزشکان نیز قابل تعقیب کیفری می باشند.

وکیل شکایت از پزشک در ادامه بیان می دارد، به اعمالی که در اثر قصور پزشکی در راستای امور پزشکی که شامل انجام عملیات درمانی در مطب های خصوصی خود و یا درمانگاه ها و بیمارستان ها مرتکب می شوند، جرایم پزشکی گفته می شود.

وکیل دعاوی پزشکی و لزوم آن

وکیل دعاوی پزشکی در تشریح عنوان فوق بیان می دارد، گستردگی خدمات پزشکی موجب شده است که به همین تناسب تعداد شکایت های طرح شده علیه پزشکان از طرف بیماران یا از طریق وکیل شکایت از پزشک نیز افزایش یابد. لذا سوالات متعددی در خصوص نحوه شکایت از پزشک، مراحل رسیدگی یا مرجع صالح برای شکایت از پزشک، نحوه گرفتن دیه از پزشک و یا سایر تخلفات انتظامی پزشکان به ذهن بزه دیدگان این حوزه مطرح می گردد، موسسه حقوقی و داوری وکیل در مشهد با کادری مجرب از وکلای پایه یک دادگستری متخصص در دعاوی پزشکی می تواند یه شما در طرح شکایت کمک کند.:: برچسب‌ها: وکیل در مشهد ,
:: بازدید از این مطلب : 234
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 4 بهمن 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : hi

وکیل دعاوی مدنی در زمینه های مختلفی از جمله آسیب شخصی ، قانون کار و خانواده و موارد دیگر تخصص دارد. برای اینکه بدانید چرا امروز باید یک وکیل دادگستری مدنی استخدام کنید ، به مطالعه مقاله این هفته وکیل در مشهد همراه باشید.

وکیل مدنی کیست؟

یک وکیل مدنی، معروف به دادخواه، وکیلی است که توسط مشتری استخدام می شود تا یک دادخواست مدنی را در دادگاه قانونی پیگیری یا از آن دفاع کند. یک دادخواست مدنی می تواند در زمینه های مختلف حقوقی مطرح شود و غالباً مربوط به بازپس گیری پول یا اموال است.

وکلای دادگستری مدنی دارای نقش های فوق العاده متنوعی هستند که ممکن است باعث شود ساعات طولانی تری کار کنند.

وکلای مدنی به عنوان مدافع مشتری خود کار می کنند و آنچه در توان دارند ا انجام می دهند تا بهترین نتیجه ممکن را برای مشتری خود به دست آورند.

وکیل مدنی کیست؟

انواع پرونده هایی که یک وکیل دعوی مدنی می تواند تشکیل دهد عبارتند از:

 • قانون محیط زیست
 • ادعاهای جراحات شخصی
 • قصور پزشکی
 • دعاوی مربوط به املاک و مستغلات
 • دعوای ضد اعتماد
 • طلاق
 • اختلافات موجر / مستاجر
 • دادخواست مسئولیت محصول
 • ضمانت نامه های سازنده
 • ساخت و سازها
 • تعهدات مکانیکی
 • دادخواست املاک
 • ستم سهامداران
 • اختلافات تجاری

دادخواست مدنی چیست؟

دادخواست مدنی زمانی است که دو یا چند نفر در یک اختلاف حقوقی درگیر شوند که هر یک یا هر دو احساس کنند که حق پول یا اشیای خاصی را از دیگری طلب دارند. هیچ یک از طرفین در یک دعوای مدنی مجرم شناخته نمی شود، اما هنوز هم باید دادگاهی تشکیل شود که در آن بتوانند در جایگاه شاهد قرار بگیرند و حق خود را بازگردانند.

در این دادگاه ها ، قاضی یا هیئت منصفه تصمیم گیری می کنند.

وکلایی که در چنین اختلافاتی تخصص دارند نیز می توانند به عنوان دعوی یا وکلای دادرسی معرفی شوند. آن ها نمایندگان موکلان خود برای رسیدگی های مختلف از طریق پرونده هستند. از جمله جلسات دادرسی، داوری و میانجیگری ها.

 

منبع : وکیل در مشهد:: برچسب‌ها: وکیل در مشهد ,
:: بازدید از این مطلب : 232
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 27 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : hi

در زمینه فعالیت فکری  معمولا سه بخش بسیار مهم وجود دارد که شامل اختراع ،ثبت طرح صنعتی و ثبت علامت یا نشان تجاری وجود دارد.در ثبت طرح صنعتی معمولا فعالان حوزه صنعت و واحد های تولیدی در خصوص ظاهر محصول سرو کار دارند.

به همین دلیل ظاهر اولیه طرح و نوع آن شرط اول برای ثبت طرح خواهد بود که حتی ممکن است فناوری یا تکنولوژی یک طرح صنعتی تکراری باشد.

به عنوان مثال می توان به طراحی خودروهای جدید اشاره کرد که ممکن است تکراری باشد . خودرو یک بار برای همیشه طراحی شده است اما ممکن است برخی تغییرات در قطعات و اجرای آن همچنان  تغییرات محسوب می شود . اما تغییر در شکل ظاهری خودرو را می توان به عنوان طرح صنعتی ثبت کرد.

پس نتیجه می گیریم که ثبت اختراع با ثبت طرح صنعتی متفاوت است و نباید این دو را باهم یکی بدانیم . بنابرین ممکن است یک طرح به هر دو صورت که گفتیم به ثبت برسد.

مزایای ثبت طرح صنعتی

به طور کلی ثبت هرکدام از آثار اختراع ، ثبت طرح صنعتی یا علامت تجاری می تواند مزایای بسیاری را در بر داشته باشد . البته باید بگوییم که نوع مزایای ثبت این آثار باهم متفاوت است . که در ادامه به مزایای ثبت طرح صنعتی اشاره می کنیم.

فروش طرح صنعتی:

شما با داشتن گواهی ثبت این نوع اثر می توانید از حق واگذاری امتیاز آن استفاده کنید و طرح صنعتی خود را به فروش برسانید وآن را به دیگران واگذار کنید . البته قیمت هر طرح بستگی به کاربرد و جذابیتی که دارد می تواند متفاوت باشد.علی رغم فروش امتیاز طرح از جانب دارندگان آن اما بازم دارای پیچیدگی های حقوقی نیز می باشد.

جلوگیری از تقلب:

معمولا به هنگام ثبت هر اثر جدید ، در خصوص کپی برداری آن ، راستی آزمایی به عمل می آید و در صورت کپی برداری آن اثر ثبت نخواهد شد به همین دلیل ثبت اثر باعث جلوگیری سرقت آن اثر توسط افراد دیگر می شود. از طرف دیگر، با ثبت کردن طرح صنعتی در خصوص بروز هرگونه مشکل یا دعاوی حقوقی ، می‌توان به راحتی از حق خود دفاع کرد.

برخورداری از امتیازات:

برای ارتقای یک برند و بالا بردن سوابق فرد طراح ، ثبت طرح می تواند نقش بسیار زیادی داشته باشد . از طرفی دیگر برای بهبود برند و معروفیت محصول مورد نظر ثبت طرح صنعتی برای شخصیت های حقوقی مانند شرکت ها می تواند مزایای متعددی داشته باشد.

بهبود فروش محصول:

واحدهای تولیدی که جزو اشخاص حقوقی می شوند با ثبت طرح صنعتی خود می توانند اثرگذاری قابل توجهی بر روی محصولات خود داشته باشند . چنانچه محصولی دارای این ویژگی ها باشد می تواند باعث بالارفتن اعتبار و ارزش خود شود.

مزایای شخصی:

شما حتی اگر به صورت شخصی اقدام به ثبت طرح خود کنید در بسیاری از موارد می توانید از مزایای آن برخوردار شوید. به عنوان مثال : شما معمولا می‌توانید در استفاده از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان یا تاسیس شرکت‌های دانش ‌بنیان از این سوابق خود استفاده کنید.

 

منبع : ثبت شرکتها:: برچسب‌ها: ثبت برند , ثبت طرح صنعتی , ثبت شرکتها ,
:: بازدید از این مطلب : 224
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 23 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : hi

زمانی که جرمی محقق می گردد، مراجع قضایی باید اقدامات و تحقیقات اولیه را انجام دهند تا بتوانند عدالت را برقرار و رای صحیح و مقتضی را صادر نمایند.

برای صدور رای باید تحقیقات اولیه انجام شود که از سوی دادسرا این اقدامات صورت می گیرد و از جمله اقدامات این اولیه، تحقیقات محلی و بررسی صحنه جرم در صورت نیاز است که از جمله وظایف دادسرا محسوب می شود.

قانونگذار در قانون آیین دادرسی کیفری بررسی صحنه جرم از سوی دادسرا را بر عهده گروهی قرار داده و همچنین اعضای گروه بررسی صحنه جرم و کیفیت حفظ ادله در صحنه جرم را بر شمرده است؛ به همین دلیل در این مقاله به بررسی، اعضای گروه بررسی صحنه جرم و موارد صدور و دستور می پردازیم.

اعضای گروه بررسی صحنه جرم

بررسی صحنه ای که در آن جا جرم محقق شده است را باید بر اساس قانون توسط اشخاص مسئول و متخصصی انجام شود که قانونگذار معین کرده است؛ این اشخاص وظیفه قانونی بررسی صحنه جرم و مستند سازی ادله را برعهده دارند.

بر همین اساس اعضای گروه بررسی صحنه جرم بر طبق قانون آیین دادرسی کیفری عبارتند از: پزشک قانونی، کارشناسان بررسی صحنه جرم، کارشناسان تشخیص هویت و کارآگاهان نیروی انتظامی و عندالللزوم سایر کارشناسان می باشند.

اگر نظارت بر گروه بررسی صحنه جرم نیاز باشد و یا نیاز به سرپرستی گروه باشد، این امر بر طبق قانون برعهده بازپرس می باشد.

همچین منشی صحنه جرم، شخصی است که براساس تشخیص بازپرس پرونده، از بین کارکنان اداری تعیین می شود و وظیفه تعیین صورت مجلس و ثبت و ضبط دستورات را برعهده خواهد داشت.

موارد صدور و دستور بررسی صحنه جرم

برای بررسی موارد صدور و دستور بررسی صحنه جرم باید گفت که در واقع منظور از موارد صدور دستور مواردی که ممکن است در صورت صدور و دستور بررسی صحنه جرم مورد درخواست باشد، این موارد که در بررسی صحنه جرم درخواست می گردد علی الاصول عبارتند از:

ترسیم کروکی به منظور حفظ موقعیت جسد در صحنه جرم، عکس برداری از محل به منظور کشف هویت متوفی، در صورت امکان فیلم برداری با هدف کشف چگونگی فوت متوفی می باشد، اما این امکان وجود دارد که هویت متوفی معلوم و مشخص نباشد که در این حالت باید به دستور بازپرس اقدامات ذیل انجام شود:

 • علائم و مشخصات جسد به طور دقیق در صورت مجلس قید می شود.
 • اثر انگشتان دست متوفی در پرونده ثبت و برای تشخیص هویت به هر نحو که مقتضی بداند اقدام می شود.
 • در صورت ضرورت تصویر متوفی در پایگاه های اطلاع رسانی نیروی انتظامی یا پزشکی قانونی یا به نحوه مناسب دیگر منتشر می شود.


:: برچسب‌ها: وکیل در مشهد ,
:: بازدید از این مطلب : 322
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 16 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : hi

وکیل کسی است که دارای مجوز وکالت است و وظیفه او این است که ضمن حفظ حقوق موکل خود، از قانون نیز حمایت کند. برخی از وظایف معمولاً مرتبط با وکیل شامل: ارائه مشاوره حقوقی، تحقیق و جمع آوری اطلاعات یا مدارک، تهیه اسناد حقوقی مربوط به طلاق، وصیت نامه ، قرارداد و معاملات املاک و مستغلات و پیگرد قانونی یا دفاع در دادگاه می باشد.

اصطلاحات دقیق کلمه “وکیل” در سراسر جهان متفاوت است. وکیل، مشاور، وکیل دادگستری یا وکیل نام های مختلفی است که به وکلا داده می شود. منشأ این حرفه به یونان باستان برمی گردد، زمانی که سخنوران از طرف دوستان یا شهروندان بنا به درخواست آن ها صحبت می کردند. اگرچه آن ها به عنوان مشاور حقوقی عمل می کردند، اما طبق قوانین آتن، مبلغین نمی توانستند در قبال خدماتشان حقوق بگیرند و همچنین نمی توانستد خود را به عنوان یک فردی که شغل وکالت دارد، سازمان دهند. اولین وکلا در روم باستان ، حدود ۲۰۴ سال قبل از میلاد ، هنگامی که امپراتور کلادیوس این حرفه را قانونی کرد و ممنوعیت پرداخت هزینه را برداشت، توانستند هزینه خدمات خود را دریافت کرده و این حرفه به یک شغل برای آن ها تبدیل گشت.

یک وکیل چه کاری انجام می دهد؟

یک وکیل وظایف مختلفی دارد که فراتر از دادگاه پایه است. تحقیق در مورد اطلاعات، تهیه پیش نویس اسناد، واسطه گری در اختلافات و ارائه مشاوره به مشتریان در مورد حقوق قانونی آن ها، تنها برخی از مسئولیت ها است که بسته به حوزه قانون شامل حرفه ی آن ها می شود.

قانون به قدری گسترده است که برای یک وکیل مشاوره حقوقی در هر حوزه مختلف از قانون امکان پذیر نیست که بتواند در تمامی این زمینه ها تمرکز و تخصص داشته باشد. وکلا تنها در یک یا دو حوزه مرتبط با حقوق تخصص دارند.

در ادامه مقاله ی این هفته ی وکیل در مشهد،  لیستی از انواع وکیل و شرح وکالت هر یک از وکلا برای شما آورده شده است:

وکیل طلاق

وکیل طلاق

وکلای طلاق در بسیاری از جنبه های حقوقی تخصص دارند که باید هنگام فسخ ازدواج مورد توجه قرار گیرند. برخی از این جزئیات ممکن است شامل حضانت فرزند، تشکیل پرونده های حقوقی و تقسیم دارایی ها و بدهی ها بین همسران باشد. در مورد جدایی های حقوقی، وکیل طلاق، این جدایی را به صورت حکم دادگاه اعطا می کند (جدایی قانونی، روشی است که طی آن یک زوج متاهل می توانند جدایی را رسمیت دهند در حالی که از نظر قانونی ازدواج می کنند). وقتی فرزندان درگیر باشند، وکیل طلاق به تعیین شرایط حمایت از فرزند و حضانت کودک کمک می کند.

در طول روند طلاق، وکلا سعی می کنند اطمینان حاصل کنند که آن ها از حقوق موکل خود محافظت می کنند و پس از انحلال قانونی ازدواج، به مشتری آن ها توافقی عادلانه داده می شود. یک وکیل طلاق برای اثبات شواهد اثبات کننده باید هر پرونده را به طور سیستماتیک بررسی کند. مدارک تنظیم شده مستند شواهد باید قبل از ارائه به دادگاه، تک تک جزئیات را پوشش دهد. یک وکیل طلاق همچنین باید یک شنونده با دقت باشد و باید بدون قضاوت باقی بماند، این مهارت ها هنگام برخورد با چنین مشتریانی بسیار حیاتی هستند.

وکیل خانواده

وکیل خانواده

یک وکیل خانواده به هر کاری که مربوط به مسائل مستقیم خانوادگی از قبیل فرزندخواندگی، رحم اجباری، کودک آزاری، کودک ربایی، همسر آزاری، املاک یا تنظیمات خانوادگی، طلاق، نبردهای حضانت، تعیین پدر و مادر، بزهکاری در نوجوانان، رهایی کودک، توافقات قبل از ازدواج، و تغییر نام باشد را انجام می دهد. وکلائی که وکالت خانوادگی دارند، وکالت مشتریان خود را در دادگاه خانواده یا در مذاکرات دارند و همچنین اسناد قانونی لازم را تنظیم می کنند.

در حالی که برخی از وکلای خانواده فقط طلاق را مورد توجه قرار می دهند، اما بیشتر آن ها کلیه زمینه های حقوق خانواده را شامل می شوند. قانون طلاق و قانون خانواده گاهی اوقات یکسان تلقی می شوند، با این حال ، قانون طلاق تنها یکی از بسیاری از مواردی است که وکیل خانواده با آن سر و کار دارد. جالب است بدانید که یک وکیل خانواده می تواند از عهده طلاق برآید ، اما وکیل طلاق معمولاً تخصص لازم را برای نمایندگی موکل در سایر موارد حقوق خانواده را ندارد.

 

منبع : mashhadlawyers:: برچسب‌ها: وکیل در مشهد ,
:: بازدید از این مطلب : 292
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 7 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : hi

در این مطلب قصد داریم تا ضمن توضیح مختصری راجع به طرح صنعتی، به مراحل ثبت آن بپردازیم. خاطر نشان می شویم موسسه حقوقی فکر برتر به عنوان یکی از معتبرترین مراکز ثبتی کشور، با استفاده از توان بالای کادر مجرب خود در کوتاه ترین زمان ممکن اقدامات لازم را جهت ثبت طرح صنعتی شما به عمل خواهد آورد.برای این منظور کافیست با کارشناسان فوق حرفه ای ما تماس حاصل فرمایید.

 • طرح صنعتی چیست ؟

وفق ماده 20 قانون ثبت اختراعات ، طرح های صنعتی و علائم تجاری ، هر گونه ترکیب خطوط یا رنگ ها و هرگونه شکل سه بعدی با خطوط ، رنگ ها و یا بدون آن ، به گونه ای که ترکیب یا شکل یک فرآورده صنعتی یا محصولی از صنایع دستی را تغییر دهد، طرح صنعتی است .
طرح صنعتی زمانی قابل ثبت است که جدید و یا اصیل باشد.بطور قطع چنین اشکالی نباید شبیه اشکال موجود در طبیعت باشد، چه در این صورت ابتکاری نخواهد بود .همچنین ممکن است این اشکال جنبه اختراعی نیز پیدا کنند.چنانچه طرح های مختلف لاستیک های اتومبیل برای جلوگیری از لغزش ماشین ها بهتر از سابق باشد ممکن است بصورت اختراعی به ثبت برسد و بعلاوه ممکن است آن را به صورت علامت تجاری به ثبت رساند.

1- تکمیل دو نسخه اظهارنامه طرح صنعتی
اظهارنامه باید در فرم مخصوص و به زبان فارسی تنظیم شده و پس از ذکر تاریخ،توسط متقاضی یا نماینده قانونی وی امضاء شود.(ماده ی 68)
در صورتی که اسناد ضمیمه اظهارنامه و سایر اسناد مربوط،به زبان دیگری غیر از فارسی باشد،ارائه اصل مدارک مورد نیاز همراه با ترجمه عادی کامل آن ها الزامی است،مع ذلک اگر ترجمه کامل این مدارک برای متقاضی میسر نباشد می توان خلاصه آن ها را به فارسی ضمیمه نماید،مرجع ثبت در صورت لزوم می تواند در جریان بررسی اظهارنامه،ترجمه رسمی مدارک مذکور را مطالبه کند.چنانچه اصطلاحات فناوری و اطلاعات به کار رفته در اسناد مذکور،معادل فارسی نداشته باشند ذکر همان اصطلاحات کفایت می کند.
اظهارنامه طرح صنعتی وفق ماده ی 70،باید حاوی نکات زیر باشد:
* اسم،نشانی،کدپستی،شماره ملی،تابعیت و سمت متقاضی یا نماینده قانونی وی و در صورتی که متقاضی شخص حقوقی است،ذکر نام،نوع فعالیت،اقامتگاه،محل و شماره ثبت،تابعیت،مرکز اصلی و عنداللزوم هر شناسه دیگر الزامی است.
* اسم،اقامتگاه و کدپستی شخص یا اشخاصی که صلاحیت دریافت ابلاغ ها در ایران را دارند،در صورتی که متقاضی مقیم ایران نباشد.
* اسم و اقامتگاه طراح در صورتی که متقاضی همان طراح نباشد،
* ذکر کالا و طبقه ای که متقاضی درخواست ثبت طرح برای آن را دارد.
* تاریخ،محل و شماره اظهارنامه یا گواهی نامه طرح صنعتی در خارج،در صورت درخواست حق تقدم.
* تعیین ضمائم
تبصره 1-در صورت تسلیم اظهارنامه و سایر اسناد مربوط توسط اشخاص حقوقی،امضاء آن ها از طرف اشخاص مجاز ضروری است.
تبصره 2-اسم و نشانی متقاضی مقیم خارج از کشور علاوه بر فارسی باید به حروف لاتین باشد و با همان حروف نیز ثبت و آگهی شود.
2- مدارک مثبت هویت متقاضی و طراح؛(شامل کپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده برای اشخاص حقیقی و آگهی تاسیس و آخرین تغییرات جهت اشخاص حقوقی به صورت خوانا)
3- چنانچه طرح صنعتی دو بعدی باشد،5 نمونه از شکل یا تصویر گرافیکی یا 5 نمونه از طرح ترسیم شده به عنوان نمونه
4- چنانچه طرح صنعتی سه بعدی باشد،5 نمونه از شکل یا تصویر گرافیکی یا 5 نمونه از طرح ترسیم شده به عنوان نمونه
5- در طرح صنعتی سه بعدی،مرجع ثبت می تواند ماکتی از آن را به همراه اظهارنامه درخواست نماید.اندازه ماکتی که متقاضی از مدل طرح خود ارائه می دهد،باید حداکثر بیست در بیست در بیست سانتی متر و وزن آن حداکثر 2 کیلوگرم و از ماده ی بادوام و غیر فاسد شدنی باشد.
6- درخواست کتبی مبنی بر عدم ذکر اسم طراح به صورت اسکن شده و الصاق آن در پرونده الکترونیکی (چنانچه طراح نخواهد اسم وی ذکر شود).
7- رسید مربوط به پرداخت هزینه اظهارنامه و در صورتی که اظهارنامه شامل دو یا چند طرح صنعتی است رسید مربوط به پرداخت هزینه های اضافی
8- مدارک مربوط به حق تقدم که باید همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف 15 روز از آن تاریخ تسلیم شود.
در صورتی که متقاضی طبق ماده 9 قانون،درخواست حق تقدم کرده باشد،هنگام تقاضای ثبت طرح صنعتی باید درخواست خود را که حاکی از این حق باشد،به مرجع ثبت تسلیم نماید.این درخواست باید مشتمل بر نکات ذیل باشد:
1-تاریخ و شماره اظهارنامه اصلی
2-طبقه بندی بین المللی مرتبط با اظهارنامه اصلی
3-کشور یا کشورهایی که اظهارنامه اصلی در آن جا تسلیم شده است و چنانچه اظهارنامه منطقه ای یا بین المللی مبنای حق تقدم باشد؛ذکر ماخذ آن.
تاریخ اظهارنامه همان تاریخ تسلیم آن به اداره مالکیت صنعتی است،مشروط بر این که در زمان تسلیم،اظهارنامه حاوی کلیه اطلاعاتی باشد که شناسایی متقاضی و همچنین نمایش گرافیکی کالای متضمن طرح صنعتی را میسر سازد.
در صورتی که متقاضی مدعی دو یا چند اظهارنامه پیشین باشد،مدت حق تقدم از زمان مقدم ترین آن ها محاسبه می شود.:: برچسب‌ها: ثبت برند ، ثبت طرح صنعتی ، ثبت شرکتها ,
:: بازدید از این مطلب : 320
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 3 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : hi

پیدایش شغل وکالت و وکیل ملکی را می توان به همان آغاز شکل گیری تمدن بشریت پیوند داد. از همان زمانی که انسان ها زندگی در کنار یکدیگر را انتخاب کردند این ضرورت ایجاد شد که برای حل و فصل اختلافات بین انسانها نیاز به یک داور است و انتخاب شخصی برای شهادت دادن به نفع موکل خود در جلسه دادگاه. اولین حضور وکیل را می توان در آغاز پیدایش تمدن های ایران ، مصر و عراق دانست که آن زمان با نام های دیگری شناخته می شد.

تعریف جامعی از وکالت:

وکالت قراردادی است که منطبق با قانون مدنی منعقد می‌شود و هر دو طرف آن وکیل و موکل نامیده می‌شوند که می تواند وکیل از نوع حقیقی باشد و یا حقوقی. موکل یعنی همان شخصی

که نیابت انجام امری را به دیگری واگذار می کند و وکیل یعنی همان نایب. وظایف یک وکیل تنظیم معاملات و قراردادهای تجاری نظیر خرید و فروش و اجاره، صدور و قبول اسناد تجاری نظیر چک و

برات، انعقاد نکاح و طلاق، اداره‌ی اموال موکل و نیز طرح و پیگیری تمامی دعاوی حقوقی و کیفری در دادگاه می باشد. اساساً تمامی امور حقوقی، قابلیت نیابت‌پذیری و انجام از سوی وکیل را دارند؛ مگر آنکه آن امور، از مواردی باشند که اصطلاحاً قائم به شخص موکل است و تنها اوست که می‌تواند آن امور را انجام دهد؛ نظیر شهادت، اقرار، لعان، تمکین و مواردی از این دست که قابل وکالت دادن نیستند و سپردن وکالت در مورد آن‌ها، باطل است. وکیل می تواند در اموری که مربوط به شغل وکالت است و از طرف موکل به او محول شده پیگیری نماید اما تاچه اندازه اختیار دارد و دستش باز است ومی تواند در انجام امور محول شده از طرف موکل وارد شود؟ در این مورد وکالت را می توان به دو قسمت تقسیم کرد:

1-وکالت مطلق:

یعنی که موکل در تمام امور شخصی را وکیل خود نماید و وکیل نیازی به اجازه از موکل خود را ندارد (از خرید و فروش خانه ،امور مالی و ارثیه و …).

2-وکالت مقید:

شخص باید در همان امور سپرده شده از طرف موکل خود وکالت نماید و اختیار بیشتری ندارد (فقط خرید یا فروش خانه و …)

 

منبع : وکالت:: برچسب‌ها: وکالت ، بهترین وکیل دادگستری تهران ، بهترین وکیل ملکی تهران ، بهترین وکیل ملکی در تهران ، موسسه وکالت ، بهترین وکیل ، بهترین وکیل دادگستری تهران ,
:: بازدید از این مطلب : 317
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 24 آذر 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : hi

ثبت شرکت ها

هر شخصی با توجه به نوع کاری که می خواهد در شرکت خودش انجام دهد و اهدافی که برای تاسیس شرکت دارد (کوتاه مدت و بلند مدت) می بایست حتماً به اصول و قوانین ثبت شرکتها اشراف داشته باشد.
انتخاب کردن این نوع شرکت ها فقط بستگی به نوع کار افراد، اهداف، نوع آینده نگری و تعداد نفرات شرکت دارد. از انواع دیگر شرکت می توان از شرکت تعاونی، سهامی عام، سهامی خاص، شرکت تضامنی، شرکت مختلط، شرکت سرمایه، موسسات و غیره نام برد.
فعالیت شرکت در یک قالب با هر موضوعی در زمینه کسب و کار نیازمند انجام یک سری مراحل بر اساس ضوابط و قوانین تعریف شده برای فعالیت شرکت هاست. ثبت شرکت ها از لحاظ نوع فعالیت و همچنین نحوه تشکیل آنها به گروه های زیر تقسیم می شوند.

 

برای ثبت برند ، ثبت طرح صنعتی و یا حتی ثبت شرکتها می توانید به سایت ما مراجعه کنید و از متخصصان ما در این زمینه راهنمایی بگیرید.

 

منبع : ثبت شرکتها

 

 


:: برچسب‌ها: ثبت شرکتها ، ثبت ، برند ، طرح صنعتی ,
:: بازدید از این مطلب : 305
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 24 آذر 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : hi

سند ملکی جزو آن دسته از موضوعاتی است که بیشترین سوال را از طرف کاربران به وکیل ملکی

متوجه می کند. ما در این مقاله سعی داریم اصلی ترین مراحل سند زدن ملک را از صفر تا صد را برای

شما توضیح دهیم تا شما بتوانید قبل از مشاوره با وکلای ملکی جواب برخی  از سوالات خود

را دریافت نمایید و ابهام زدایی صورت گیرد.

صفر تا صد سند ملکی:

4 مرحله اصلی در معاملات ملکی  در زیر اشاره شده است :

 1. توافق طرفین
 2. دریافت کد رهگیری
 3. مراجعه فروشنده به دفاتر اسناد رسمی
 4. انتقال سند

مرحله توافق طرفین:

اولین مرحله در معاملات ملکی توافق طرفین می باشد یعنی یک طرف فروشنده و طرف دیگر خریدار.

هر دو طرف معامله با نوشتن قرار داد فروش ملک بر روی کاغذ  و امضای آن در انتهای برگه از جانب

دو طرف، به اصطلاح قولنامه ای را وضع می کنند. اما نکته مهم این است که قولنامه فاقد بار قانونی

است  و در صورتی که طرفین به اختلاف برسند و به دادگاه مراجعه نمایند، قول نامه از شرایط فقهی

لازم برخوردار نخواهد بود و گزینه ای محکمه پسندی محسوب نمی‌شود. برای قانونی کردن قولنامه

تبدیل آن به مبایعه نامه که یک سند قانونی است و بار قانونی به آن می بخشد الزامی است.

برای نوشتن یک مبایعه نامه:

می توان به یک دفتر اسناد رسمی مراجعه کرد تا آنها مبائی نامه را بنویسند اما فرض کنید شما خانه

خود را انتخاب کرده اید و با فروشنده نیز به توافق رسیده اید اما هیچ دفترخانه ای باز نیست .

برای نوشتن یک مبایعه نامه قانونی ، ویژگی هایی نیاز است که به شرح آن می پردازیم.

ویژگی های مبایعه نامه

ذکر 5 مورد اصلی در مبایعه نامه به قرار زیر است:

ثبت مشخصات سجلی، آدرس، کدپستی، تلفن همراه و شماره تلفن ثابت فروشنده

ثبت مشخصات سجلی، آدرس، کدپستی، تلفن همراه و شماره تلفن ثابت خریدار

ثبت و پرداختن به موضوع مورد معامله از جمله مشخصات دقیق جغرافیایی، ثبتی و هندسی

ثبت قیمت واحد و قیمت کل مورد معامله بر اساس وجه رایج مملکت(ریال یا معادل تومان)ثبت

زمان و نحوه پرداخت. باید زمان حضور در دفترخانه و تنظیم سند مشخص شود و به صورت واضح

در مورد اینکه خریدار در چه زمانی، چه مبلغی را با چه شرایطی و به چه نحوه‌ای پرداخت می کند،

صحبت شود. اگر در  یک مبایعه نامه یکی از 5 مورد ذکر شده نباشد دیگر ارزش قانونی نخواهد

داشت. اما اضافه کردن مواردی می تواند باعث شفافیت بیشتر در سند ملکی شود:

اعلام پشیمانی طرفین معامله:

می توان برای احتمال پشیمانی از سمت دو طرف مدت زمانی را تعیین نمود، مثلا فرصت

48 ساعته ای در نظر گرفت. هم چنین می توان مبلغی را به عنوان

جریمه فسخ قرارداد به سند اضافه کرد.

فریب خوردن یکی از طرفین:

اگر در معامله بین طرفین ،یکی از آنها متوجه شود فریب خورده است (مثلا ملک دارای عیبی باشد

که فروشنده به آن اشاره نکرده و یا ملک مغایر با اطلاعاتی است که فروشنده درباره آن داده است)

می تواند با مراجعه به مراجع قانونی معامله را فسخ نماید.اما زمانی وجود دارد که هیچ اختیاری

در فسخ به دو طرف داده نخواهد شد و آن نوشتن جمله اسقاط کافه خیارات ولو خیار فاحش ،

یعنی ما با علم بر اینکه هیچ فریبی اتفاق نیوفتاده است، دست به معامله می‌زنیم و تحت هیچ

شرایطی معامله فسخ نخواهد شد. لذا دقت داشته باشید که در زمان تنظیم مبایعه نامه از جمله

اسقاط کافه خیارات ولو خیار فاحش استفاده نشده باشد.

منصوبات و ملزومات خانه:

جایی در مبایعه نامه برای نوشتن منصوبات و ملزومات خانه قرار دهید. آبی، موتورخانه، شوفاژ، موکت،

کابینت، خط تلفن و… از جمله وسایلی هستند که عموما روی خانه قرار دارند . پس از ذکر تمامی

موارد فوق، خریدار و فروشنده به همراه دو شاهد مبایعه نامه مورد نظر را امضا خواهند کرد.

مرحله دریافت کد رهگیری:

پس از نوشتن مبایعه نامه سند شکل رسمی به خود به گرفته است اما  هنوز یک اشکال وجود دارد

و آن هم احتمال فروش ملک از طرف فروشنده به چندین خریدار است. برای اطمینان خاطر از این

مشکل لازم به یک دفتر املاک معتبر مراجعه کرده تا مبایعه نامه در سایت جامع املاک کشوری ثبت

گردد و کد رهگیری صادر گردد. از آنجا که این سایت یک سیستم سراسری است ، در صورتی که

فروشنده قصد داشته باشد یک ملک را به چند نفر بفروشد، سیستم در زمان ثبت اطلاعات خطا

داده و اعلام می‌کند پیش از این برای ملک مورد نظر کد رهگیری صادر شده است.

مرحله مراجعه فروشنده به دفاتر اسناد رسمی:

در این مرحله فقط فروشنده لازم است با همراه داشتن شناسنامه و اصل سند ملکی به یکی از

دفاتر اسناد رسمی مراجعه کند.فروشنده لازم است تمام اسناد لازمی که از طرف دفتر اسناد

رسمی گفته می شود را تهیه کند و به همان دفتر تحویل نماید.

این اسناد به قرار زیر است :

اصل و کپی:

از سند ملکی ، اصل و کپی از بنچاق، کپی شناسنامه و کارت ملی فروشنده، کپی شناسنامه و

کارت ملی خریدار، اصل و کپی وکالت نامه، اصل و کپی پایان کار و یا عدم خلافی شهرداری و یا

نامه بازدید کردن شهرداری و بخشداری، صورت جلسه تفکیکی آپارتمان، اصل و کپی حصر وراثت

(برای سندهای ورثه ای) و اصل و کپی فرم مالیات بر ارث (برای سندهای ورثه ای) از جمله مدارک

لازم و ضروری برای نقل و انتقال سند به شمار می‌روند. در این لیست برخی از موارد که احتمال

ابهام در نحوه اجرای آن است  در زیر توضیح داده می شود:

بنچاق:

علاوه بر مبایعه نامه ، بنچاق کاغذی دیگری در سایز A2  و توسط دفتر اسناد رسمی تهیه می شود

و یک نسخه آن در دفتر بایگانی می شود و نسخه دیگر به خریدار تحویل داده می شود. خلاصه قراردادی

که تمامی مشخصات طرفین و حدود ملک فروشنده داخل آن قید شده و پلاک های ثبتی و شماره

سریال سند قبلی و آدرس ملک و اینکه انشعاباتش به چه شکل است و متراژ زمین و متراژ سوله اش

چقدر است ،داخل بنچاق نوشته می شود و فروشنده و خریدار امضا می کنند.

عدم خلافی شهرداری و یا نامه بازدید کردن شهرداری و بخشداری:

فروشنده باید به شهرداری و یا بخش‌ داری مراجعه نماید. وی باید در زمان مراجعه به شهرداری یا بخش‌

داری نامه ای که از دفتر اسناد گرفته است را با خود به همراه داشته باشد. در ادامه شهرداری تحقیق

می‌کند که آیا خانه مورد نظر بر اساس پروانه ساخته شده است یا خیر. در صورتی که خانه بر طبق

پروانه ساخته نشده باشد، فروشنده موظف به پرداخت جریمه خواهد بود.

صورت جلسه تفکیکی آپارتمان:

صورت مجلس تفکیکی با استفاده از گواهی پایان کار ساختمان توسط اداره ثبت اسناد و املاک تهیه

می شود. این صورت جلسه صرفا به تعریف حدود اربعه واحدهای مستقل و ذکر مساحت آنها و

شماره گذاری آنها می پردازد بی آنکه به مالکیت خصوصی واحدها بپردازد.

انتقال سند ملکی:

بعد از طی کردن تمامی مراحل اشاره شده در بالا ، آخرین مرحله یعنی انتقال سند ملکی باید انجام

گیرد و باید خریدار و فروشنده در تاریخی که در مبایعه نامه ذکر شده است در دفترخانه حاضر شوند.

در صورتی که یکی از طرفین مثلا فروشنده در زمان انتقال سند در دفترخانه حاضر نشود، خریدار

باید با وی تماس بگیرد و علت .در صورتی که نتواند با وی تماس تلفنی برقرار کند باید تا پایان وقت

کاری دفترخانه در آنجا بماند و در صورتی که فروشنده تا پایان وقت کاری آن روز به دفترخانه مراجعه

نکند، خریدار گواهی عدم حضور را از دفترخانه تهیه خواهد کرد. در صورتی که خریدار نتواند تحت هیچ

شرایطی با فروشنده ارتباط برقرار کند، می‌تواند با مراجعه به دادگاه و ارائه گواهی عدم حضور،

از فروشنده مبلغی را به عنوان هزینه پشیمانی اخذ نماید.

هزینه انتقال سند:

برای انتقال سند ملکی نیاز به پرداخت هزینه ها است. برای ثبت مبایعه نامه  و دریافت کد رهگیری ،

بنگاه معاملات ملکی مبلغی به میزان 1 درصد از کل ارزش ملک را از دو طرف دریافت می کند. هزینه

نوسازی، خلافی و پسماند ،دارایی هزینه نقل و انتقال و در صورت استیجاری بودن ملک، مالیات بر

اجاره هزینه هایی است که فروشنده باید پرداخت نماید.در انتها هزینه دفترخانه است که مبلغ آن به

طور مساوی بین فروشنده و خریدار تقسیم می‌شود. عموما هزینه حق التحریر

بین ۲۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان برآورد شده است.

 

منبع : وکالت :: برچسب‌ها: وکالت , بهترین وکیل دادگستری تهران , بهترین وکیل ملکی تهران , بهترین وکیل ملکی در تهران , موسسه وکالت , بهترین وکیل , بهترین وکیل دادگستری تهران ,
:: بازدید از این مطلب : 318
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 12 آذر 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : hi

ثبت برند در همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران، در غرب کشور قرار گرفته است.

این استان از شمال با استان‌های زنجان و قزوین، از جنوب با استان لرستان، از شرق با استان مرکزی و از غرب با استان‌های کردستان و کرمانشاه همسایه است.

همدان با وجود انواع جاذبه‌های مذهبی، طبیعی و تاریخی، گروه‌های مختلف مردم را با هر نوع سلیقه و ذائقه‌ای به خود جذب می‌کند.

این شهر تاریخی و توریستی با تعداد زیادی از مسافران و مجاوران مقصد مناسبی برای سرمایه گذاری است.

 
ثبت و تعریف برند

ثبت برند در همدان:

طرحی ابتکاری و خلاق با تکیه بر ظاهر و فرم یک محصول می باشد و شکل جدیدی نسبت به طرح قبلی خود پیدا می کند.

در رقابتی که امروزه در دنیای صنعتی وجود دارد می توانید با ثبت برند در همدان خود آن را در  اختیار بگیرید و اشخاص دیگر نمی توانند ایده شما را استفاده کنند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند شخصی :

 • مدارک متقاضی و طراح شامل کپی شناسنامه و کارت ملی برای اشخاص حقیقی
 • اگهی تاسیس و اخرین تغییرات جهت اشخاص حقوقی به صورت خوانا
 • چنانچه طرح شما دو بعدی باشد ۵ نمونه از شکل یا تصویر گرافیکی یا ۵نمونه از طرح ترسیم شده به عنوان نمونه
 • چنانچه طرح شما سه بعدی باشد ۵ نمونه از شکل یا تصویر گرافیکی یا ۵ نمونه از طرح ترسیم شده به عنوان نمونه
 • درخواست کتبی به صورت اسکن شده مبنی بر عدم ذکر اسم طراح در صورتی که طراح نباشد اسم او ذکر شود.
 • مدارک مربوط به حق تقدم که باید همزمان با تسلیم اظهار نامه یا حداکثر طی ۱۵ روز از آن تاریخ تسلیم شود.
 
ثبت برند همدان

قوانین ثبت علامت تجاری:

از نگاه قانون اختراعات و نشان تجاری, هر نوع تجمع خطوط یا رنگ ها و هر نوع اشکال سه بعدی با خط ها, رنگ ها و یا فاقد ان به نحوی که ترکیب و یا طرح یک محصول صنعتی را تغییر دهد.

در ثبت برند در همدان شما فقط قدرت دست یافتن به نتیجه فنی بدون متغیر ساختن فیزیک آن شامل پشتیبانی حاصل از این قانون نمی شود.آمیزش خطوط و رنگ ها و هر نوع اشکال هندسی با خط ها, به نحوی که با امیختن ان ها شکل یک محصول رااز جنبه تزئینی بودن و زیبایی شناسی و نواوری متحول ساخته و باعث جذب مشتری شود را ثبت علامت تجاری  می گویند.

وقتی طرحی را اختراع کرده اید قبل از ارائه باید ان را به ثبت برسانید.

برند ثبت چه محصولاتی را شامل می شود؟

این طرح ها شامل گستره ی عظیمی از نتایج و محصولات صنعتی ,خانگی,اداری,صنعتی,ورزشی,صنایع دستی, اسباب بازی,مبلمان اداری, اقلام لوکس,مصنوعات پلاستیکی و حتی بسته بندی بسیاری از محصولات دیگر میگردد.

به همین جهت و بر اساس بیستمین ماده از قانون ثبت اختراعات هر چیزی مانند:

شکل, اختلاط خطوط و رنگ ها و هر نوع طرح سه بعدی با خطوط صنعتی را طرح صنعتی می نامند.

ضمنااین صنعت با توان دست یافتن به نتیجه ای فنی بدون متغیر ساختن شکل ظاهری شامل پشتیبانی حاصله از این قانون نمی گردد.

 
ثبت بر-ند

چرا باید از برند و ثبت آن ها حمایت کنیم؟

با ثبت برند ارزش و قیمت محصول خود را بالا می برید.طرح صنعتی باعث می شود که یک محصول برای مصرف کننده دارای جاذبه باشد و شاید همین یکتایی دلیلی برای فروش آن محصول شود.

در نتیجه ثبت برند دلیل اصلی کسب و کار نزد هر طراح یا تولید کننده می باشد.

با پشتیبانی از یک طرح صنعتی در راه به ثبت رساندن آن از نسخه برداری غیر مجاز یا تقلید توسط اشخاص دیگر جلوگیری می شود.

این اتفاق قدرت کسب و کار و رقابت را بالا می برد و با افرینش یک یا چند طرح تازه افزایش درامد را برای شما ایجاد می کند.

از سویی بها و ارتقا برند به طراحی های آن شرکت تجاری وابسته است:

در اکثر کشور ها باید طرح شما به ثبت برسد تا مورد پشتیبانی و حمایت قرار بگیرد.

ثبت برند در همدان و نشان های تجاری بهره مندی از هر طرح صنعتی به ثبت رسیده توسط اشخاص بدون شرط به موافقت دارنده است که حاوی ساخت, فروش و وارد کردن اقلام حاوی برند ثبت شده می باشد.

 
ثبت برند در همدان

چه طرح هایی به عنوان برندو علامت تجاری قابل ثبت هستند؟

 • طرحهایی که مبنای قانونی را رعایت کنند . طرح باید تازگی داشته باشد.
 • ثبت برند در همدان در صورتی جدید محسوب خواهد شد که شبیه آن قبلا به ثبت نرسیده باشد و در دسترس عموم نباشد.
 • شخص می بایست شخصیت فردی دارا باشد به طور کلی به این معنی است که با اطلاعاتی که در طرح های پیشین که در اختیار مردم قرار گرفته اند تفاوت داشته باشد.

چه برند هایی قابل ثبت نیستند؟

 • طرح هایی که نو و با اصالت نباشند
 • طرح هایی که دارای نماد یا نشان رسمی می باشند.
 • طرح هایی در تضاد با نظم عمومی و اخلاق حسنه
 • طرح هایی که نتوان آن را جای دیگری ساخت
 • طرح های صنعتی که شکل ثابتی ندارند.
 • طرح هایی که قبل از تسلیم اظهارنامه در هر
 • نقطه ای از جهان افشا شده باشد.طرح هایی که اصیل نباشند
 
برند یزد

تمدید علامت تجاری ثبت شده به چه صورت است؟

 • زمان اعتبار ثبت این طرح ها ۵ سال از تاریخ تحویل اظهارنامه ثبت ان می باشد.
 • این مدت را می توان برای دو دوره ۵ ساله پی در پی دیگر پس از پرداخت هزینه مرتبط تمدید نمود.
 • به طور کلی حداکثر ۱۵ سال حمایت از ثبت برند در همدان ایجاد می گردد.
 • پس از انقضا هر دوره که از پایان دوره شروع می شود یک مهلت شش ماهه برای پرداخت هزینه تمدید ایجاد و جریمه تاخیر در نظر گرفته خواهد شد.
 • هر نوع تحول و منتقل ساختن مجوز همراه مدارک مرتبط برای طرح مدنظر در سوابق به اداره ثبت علامت تجاری اطلاع رسانی گردد.
 • انجام چنین تغییراتی دارای اعتبار خواهد بود.
 
ثبت بر-ند
 
 
 
منبع : ثبت شرکتها


:: برچسب‌ها: ثبت شرکتها , ثبت , برند , طرح صنعتی ,
:: بازدید از این مطلب : 303
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 12 آذر 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : hi

این روز ها، حضور یک وکیل ملکی را تقریباً در هر بنگاه معاملات ملکی می بینید. اما به راستی دلیل حضور این وکیل های ملکی چیست؟ یا در اصل وکیل ملکی کیست و چه وظایفی بر عهده دارد. در این مقاله بر آن هستیم که، وکیل ملکی و وظایفش را به شما شرح دهیم.

وکیل ملکی و وظایف آن

در واقع وکیل به فردی اطلاق می شود که از سوی موکل خود اختیار داشته تا به جای او در برابر قانون از وی دفاع کند. وکلای ملکی، از حقوق شخص در مورد مسائل مالی و دعاوی که مربوط به املاک هستند، شرکت می کنند. این موضوعات آن چنان گسترده است، که در سال های اخیر وجود وکلای با تخصص در این زمینه لازم شمرده شد. از این رو وکلای که در زمینه املاک فعالیت می کنند، می توانند در مورد مسائلی مانند:

 • دریافت مجوز پایان کار
 • دعوای الزام به اخذ تخلیه ید
 • دعوای تخلیه ید
 • تقسیم و افراز املاک مشاع
 • دعوای خلع ید
 • دعوای بر سر مالکیت ملک
 • دعوای مزاحمت و ممانعت از حق
 • دعوای تصرف عدوانی
 • احتمالاً بسیاری از این مسائل برای شما ناآشنا است. اما باید به صورت خلاصه عرض شود که دعاوی ملکی در کل به دو دسته تقسیم می شوند، که در هر دو با توجه به مشروعیت اینکه وکیل ملکی کیست و چه عواملی بر عهده او است می توان در آن ها دخالت کرد. جرائم ملکی به دو بخش کیفری و حقوقی تقسیم می شوند. دعاوی کیفری ملکی شامل:
 • تصرف عدوانی
 • دعوای کیفری مزاحمت و ممانعت از حق
 • فروش ملک غیر
 • جعل سند ملکی
 • خیانت در ملکی که به امانت گذاشته شده است و ….

این دسته از جرائم کیفری بوده و وکیل ملکی کمتر می تواند در آن ها دخالت کند. زیرا که آن ها بیشتر مربوط به شخص می باشد تا ملک و این در حیطه حقوق کیفری است. از این رو وکلای ملکی بیشتر در مورد مسائل حقوقی ملک فعالیت می نمایند.

وکیل ملکی

 

وکیل ملکی کیست و بیشترین پرونده های ملکی در چه زمینه ای است؟

یک وکیل ملکی مجرب می تواند در تمامی مسائل حقوقی که مربوط به املاک می شود، از جانب موکل خود اختیار تام گرفته، تا آن ها را انجام دهد. اما در بین تمامی مشکلاتی که بر سر راه املاک قرار دارد، دو مرود بیش از بقیه به کمک وکیل نیاز دارد. یکی از آن مسائل دعاوی که مربوط به تصرف عدوانی است و دیگری ایجاد مزاحمت و ممانعت در حق است. این نوع از پرونده ها جز مهم ترین و پر درآمد ترین پرونده هایی هستند که نیاز به وکیل دارند.

وکیل ملکی و نقش آن در پرونده های تصرف عدوانی

این نوع از پرونده ها با توجه به اینکه وکیل ملکی کیست و چه قابلیت هایی دارد، می تواند هم به راحتی حل و فصل شود و هم دارای پیچیدگی هایی باشد. تصرف در ملک به معنای تسلط و استیلای قانونی بر ملک توسط شخص می باشد. به شرط آن که این تسلط کاملاً روشن و مشخص باشد. در این حالت وکیل ملکی می تواند با پیگیری شکایتی از سوی فرد شاکی به پرونده رسیدگی کند. دعوا های عدوانی خود به سه دسته تقسیم می شوند، که در صورت تمایل به دانستن می توانید از یک مشاور حقوقی کمک دریافت کنید.

وکیل ملکی

 

نقش وکیل ملکی در مزاحمت هایی که برای املاک به وجود می آید

این موضوع دارای حالت های بسیاری است. از جمله عمومیت در تمام این حالات، تصرف ملک توسط شخص دیگری است. این کار تنها با تصرف خود ملک صورت می گیرد، بلکه حتی اگر صاحب قانونی خانه برای فشار آوردن بر مستأجر، اقدام به قطع نمودن آب و برق و یا سایر ضروریات ملک نیز کند، بر قرار است. در این نوع دعواها لازم نیست که شما حتماً صاحب به حق ملک باشید، بلکه کسی که الآن ساکن در ملک است ( البته به صورت قانونی )، صاحب خانه در آن مقطع زمانی محسوب می شود و وکیل موظف است، از حقوق او در مقابل تعارضات دفاع نماید.

در کل با توجه به ماهیت اینکه وکیل ملکی کیست و چگونه می تواند در مسائل حقوقی به افراد کمک کند، می توان بیان کرد، با توجه به جرائمی که هر روزه شاهد آن هستیم، حتماً باید در خرید و فروش املاکی که بسیار با اهمیت هستند، از یک وکیل مجرب ملکی کمک گرفت، تا بعداً مجبور به صرف زمان زیادی برای مراحل قانونی آن نگردیم. وکلای ملکی خوب می دانند که از چه راه هایی برای کمک به مشتریان خود استفاده نمایند و از جایی که با قانون آشنایی کامل دارند، در دادگاه ها سردرگم نشده و با صرف مدت زمان کمی، می توانند ادعای حق شما را مطرح نمایند. می توان در نهایت به این سؤال که وکیل ملکی کیست، این گونه پاسخ داد، وکیل ملکی تنها کسی است که مشورت با او، قبل از انجام معاملات ملکی می تواند شما را در مقابل خطراتی که کلاه برداران و یا دلالان برای شما ایجاد می کند، در امان نگه دارد.:: برچسب‌ها: وکالت , بهترین وکیل دادگستری تهران , بهترین وکیل ملکی تهران , بهترین وکیل ملکی در تهران , موسسه وکالت , بهترین وکیل , بهترین وکیل دادگستری تهران ,
:: بازدید از این مطلب : 353
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 4 آذر 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : hi

هر بازرگانی که محصول خود را به بازار عرضه می کند می تواند برای محصول خود، ثبت برند مخصوصی نماید. به این طریق که باید برند مزبور را طبق قانون در اداره ی ثبت شرکت ها و علائم و اختراعات به ثبت رساند. برای همین منظور ماده ی 2 قانون ثبت علائم و اختراعات مقرر داشته است که: «حق استعمال انحصاری برند فقط برای کسی شناخته خواهد شد که علامت خود را به ثبت رساند.» .برای ثبت برند لازم است که کلیه ی مدارک لازم قانونی فراهم باشد و با رعایت کامل مقررات، مراحل قانونی ثبت برند طی شده باشد.

نحوه و مراحل ثبت برند

متقاضیان جهت ثبت اظهارنامه ی برند می بایست با ورود به سامانه ی http://iripo.ssaa.ir اقدام به ثبت برند نمایند. این سامانه جهت ثبت علائم تجاری در نظر گرفته شده است و شما می توانید بدون مراجعه ی حضوری به اداره ی ثبت علائم تجاری، علامت خود را ثبت نمایید.

پاسخ اداره صرفاً از طریق بخش پیگیری اظهارنامه و خلاصه پرونده قابل مشاهده است و تمامی مکاتبات در خصوص اظهارنامه از طریق همین سامانه، بخش ثبت انواع درخواست (رفع نقص، پرداخت حق الثبت، تمدید، انتقال و ...) امکان پذیر است.

لذا چنانچه گقتیم، برای ثبت برند پس از ورود به سامانه ی گفته شده می بایست با کلیک روی لینک ثبت نام کلیه ی مراحل را گام به گام طی کنید. لازم است قبل از شروع مراحل، مدارک مورد نیاز را آماده نمایید و آن ها را اسکن کنید.

مدارک ثبت برند

شخص حقیقی: کپی شناسنامه، کارت ملی،کپی کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)، کپی مجوز فعالیت (جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)

شخص حقوقی: کپی شناسنامه، کپی کارت ملی،کپی روزنامه ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)، کپی مجوز فعالیت (جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)، کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)

نکته: در صورتی که در تصویر علامت یا نام مورد نظر شما جهت ثبت، کلمه یا حروف لاتین استفاده نشده باشد، ارائه ی کارت بازرگانی الزامی نخواهد بود.

پس از پایان مراحل، کد رهگیری را دریافت خواهید کرد و در صورت تایید مدارک توسط کارشناس مربوطه، دو نسخه قرارداد به آدرس شما ارسال خواهد شد. شما باید پس از امضای هر دو نسخه  یکی از نسخ را به همراه مدارک برابر اصل شده و فیش واریزی به آدرس مرکز ارسال کرده و پس از دریافت مدارک، مراحل ثبت برند شروع خواهد شد.

بررسی اظهارنامه ثبت برند صرفاً بر اساس اولویت زمان ثبت آن ها در سامانه می باشد. لذا حضور متقاضیان محترم در اداره تاثیری در فرآیند انجام کار ندارد. پس از تکمیل فرم مربوطه توسط متقاضی در سامانه اداره ی مالکیت صنعتی، اظهارنامه را از لحاظ انطباق با شرایط و مقررات مندرج در این قانون بررسی می کند. در صورتی که اداره به دلیل رعایت الزامات قانونی و عدم وجود مشابه و یا عین برند درخواستی، علامت را قابل ثبت بداند، اجازه ی انتشار آگهی مربوط به آن را صادر می کند و در صورتی که در مدارک ارسالی و یا تنظیم محتوای اظهارنامه نقصی وجود داشته باشد ابلاغیه ی رفع نقص می فرستد.

ابلاغیه ی رد اظهارنامه ثبت برند نیز زمانی اتفاق می افتد که در عنوان و یا تصویر علامت، الزامات قانونی رعایت نشده باشد یا اینکه پس از بررسی مشابه و یا عین علامت درخواستی برای کالاهای مورد نظر شما، قبلاً به نام شخص دیگری ثبت شده باشد وحالت دیگر نیز  ممکن است زمانی پیش آید که بخشی از کالاها و یا خدمات  قابل ثبت نباشد که در این صورت ابلاغیه ی رد بخشی از موارد خواسته شده در اظهارنامه صادر می شود. در ضمن، تاریخ ابلاغیه ای که در خلاصه پرونده رؤیت می شود به منزله ی تاریخ ابلاغ قانونی تلقی می شود.

لذا چنانچه گفته شد، اداره ی مالکیت صنعتی، اظهارنامه را از لحاظ انطباق با شرایط و مقررات مندرج در این قانون بررسی می کند و در صورتی که علامت را قابل ثبت بداند، اجازه ی انتشار آگهی مربوط به آن را صادر می کند. لازم به یادآوری است مطابق قانون، ثبت برند اختیاری است، مگر در مواردی که دولت آن را اجباری نماید. تبصره ی ماده ی یک قانون ثبت، ثبت علائم و اختراعات مواردی را که دولت، داشتن و ثبت علامت تجارتی را که اجباری و از قاعده ی فوق مستثنی دانسته اعلام کرده و در اجرای این تبصره  تصویبنامه ی مورخه 3/2/28 هیئت وزیران ثبت علائم کالاهای زیر را اجباری کرده است: داروهای اختصاصی (اسپسیالیته) مورد استعمال طبی یا بیطاری، مواد غذایی که در لفاف و ظروف مخصصوص باشند، نوشیدنی ها و آب های گازدار، لوازم آرایش که برای استعمال مستقیم بر روی پوست انسان به کار می رود.

طبق قانون، اظهارنامه ی ثبت برند به همراه نمونه علامت و فهرست کالاها یا خدماتی که ثبت برند برای آن ها درخواست شده و بر اساس طبقه بندی قابل اجرا یا طبقه بندی بین المللی باشد به اداره ی مالکیت صنعتی تسلیم می شود. پرداخت هزینه های ثبت برند، بر عهده ی متقاضی است و تمامی هزینه ها برای اظهارنامه با مالک ایرانی فقط از طریق همین سامانه قابل پرداخت است. لذا امکان ثبت درخواست هایی که هزینه ی مربوطه در بانک پرداخت شده باشد وجود ندارد.

پس از انتشار آگهی اظهارنامه و تا زمان ثبت برند، متقاضی از امتیازات و حقوقی برخوردار است که در صورت ثبت برخوردار خواهد بود. با این حال هرگاه به وسیله ی متقاضی ثبت، درباره ی عملی که پس از آگهی اظهارنامه انجام شده دعوایی مطرح شود و خوانده ثابت کند که در زمان انجام عمل، علامت قانوناَ قابل ثبت نبوده است، به دفاع خوانده رسیدگی و در مورد ثبت یا عدم علامت تصمیم مقتضی اتخاذ می شود. در صورتی که اداره ی مالکیت صنعتی تشخیص دهد که شرایط مندرج در این قانون رعایت شده است علامت را ثبت کرده و آگهی مربوط به ثبت آن را منتشر و گواهینامه ی ثبت را به نام متقاضی صادر می نماید.

مدت اعتبار ثبت برند ده سال از تاریخ تسلیم اظهارنامه ی ثبت آن می باشد. این مدت با درخواست مالک آن برای دوره های متوالی ده ساله با پرداخت هزینه ی مقرر قابل تمدید است. یک مهلت ارفاقی شش ماهه که از پایان دوره شروع می شود، برای پرداخت هزینه ی تمدید با پرداخت جریمه ی تاخیر در نظر گرفته می شود. هر ذی نفع می تواند از دادگاه، ابطال ثبت برند را درخواست نماید. رسیدگی به اختلافات ناشی از اجرا این قانون و آئین نامه ی اجرایی آن ،طبق ماده ی 59 ،در صلاحیت شعبه یا شعب خاصی از دادگاه های عمومی تهران می باشد.

چنانچه کسی تقاضای ثبت علامت بازرگانی معینی را کند و دیگری آن را عین علامت ثبت شده ی خود بداند یا آن را شبیه علامت خود تشخیص دهد به طوری که شباهت مذکور مصرف کنندگان عادی اجناس وی را به اشتباه اندازد می تواند به ثبت برند او اعتراض کند.

سیستم ثبت علامات تجارتی در ایران طریقه ی اعلامی است. رسیدگی اداره ی ثبت محدود است به اینکه علامت مقررات قانونی نباشد و شباهتی با علامات ثبت شده ی قبلی نداشته باشد. چون تشخیص شباهت بین دو علامت امری است نظری، ممکن است علامت طوری معرفی شده که در بدو امر شباهت با علامت ثبت شده ی قبلی معلوم نگردد یا اینکه صاحب علامت قبلی راجع به درجه ی شباهت با اداره ی ثبت موافق نباشد. زیرا قانون ثبت علائم تجارتی و اختراعات تصریح می کند که شباهت علامت با علامت دیگری که ثبت شده است به اندازه ای باشد که مصرف کنندگان عادی یعنی اشخاصی را که اطلاعات مخصوصی ندارند به اشتباه اندازد.

علاوه بر آن ممکن است شخصی هنوز تقاضای ثبت برند خود را ننموده باشد و قبل از آن که او اقدام کند شخص دیگری همان علامت را بخواهد به نام خود ثبت کند. به این جهت ماده ی 16 قانون ثبت علائم و اختراعات مقرر می دارد:

اشخاص ذیل می توانند نسبت به علامتی که تقاضای ثبت آن شده یا به ثبت رسیده است اعتراض کنند:
1)کسانی که آن علامت را علامت تجارتی خود می دانند.
2)کسانی که آن علامت با علامت آن ها به اندازه ای شباهت دارد که مصرف کنندگان عادی را به اشتباه می اندازد.

در هر یک از دو صورت فوق الذکر اگر معترض، کسی باشد که علامت قبلاَ به اسم او ثبت نشده است باید در حین اعتراض برای خود مطابق مقررات این قانون تقاضای ثبت کرده، حق الثبت و تمام مخارج مربوط به آن را قبلاَ تادیه نماید. در مورد کسانی که موسسه ی آن ها در خارج از ایران واقع است حق اعتراض مشروط به شرط معامله ی متقابل مذکوره در فقره ی دوم ماده ی 4 می باشد. بنابراین اعتراض به ثبت ممکن است قبل از ثبت به عمل آید و یا بعد از ثبت آن.

اعتراض قبل از ثبت برند:

اعتراض قبل از ثبت برند باید در ظرف 30 روز از تاریخ انتشار آگهی مربوط به تقاضای ثبت علامت به عمل آید. معترض باید علاوه بر ذکر اسم و شغل و اقامتگاه خود کلیه ی دلایل و مدارک خود را نیز توضیح داده و ضمیمه کند.اداره ی ثبت موظف است در ظرف ده روز از تاریخ وصول اعتراض نامه مراتب را به درخواست کننده ی ثبت ابلاغ کند. چنانچه معترض ظرف 60 روز از تاریخ ابلاغ اعتراض نامه به متقاضی ثبت اعتراض خود را تعقیب ننمایند علامت تقاضا شده به نام درخواست کننده ی آن به ثبت خواهد رسید.

اعتراض بعد از ثبت برند:

چون ممکن است اشخاص ذی نفع متوجه آگهی تقاضای ثبت برند نشوند یا آنکه بعد از ثبت علامت طریقه ی استعمال آن طوری باشد که مصرف کنندگان عادی را به اشتباه اندازد طبق ماده ی 22 قانون ثبت علائم و اختراعات اشخاص ذی نفع می توانند در ظرف سه سال بعد از تاریخ ثبت برند نسبت به آن اعتراض کنند.

اعتراض به رد تقاضای ثبت برند از طرف اداره ی ثبت:

اداره ی ثبت قبل از قبولی تقاضای ثبت برند موظف است رسیدگی کند که آیا تقاضای ثبت مطابق اصول پیش بینی شده در قانون تنظیم شده و جزء علائم ممنوعه نیست و همچنین شباهتی با علامات ثبت شده ی قبلی ندارد و چنانچه تشخیص دهد که علامتی واجد شرایط لازم برای ثبت نیست اختیار دارد تقاضای ثبت برند را رد کند. برای حفظ حقوق اشخاص در مورد مقابل تصمیمات اداره ی ثبت قسمت آخر ماده ی 7 قانون ثبت علائم و اختراعات مقرر می دارد: در صورتی که تقاضای ثبت برند رد شود علل رد باید صریحاً ذکر گردد.:: برچسب‌ها: ثبت شرکتها , ثبت , برند , طرح صنعتی ,
:: بازدید از این مطلب : 322
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 4 آذر 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : hi

طرح صنعتی هرگونه ترکیب خطوط یا رنگ ها و هرگونه شکل سه بعدی با خطوط ،رنگ ها و یا بدون آن به گونه ای که ترکیب یا شکل یک فرآورده صنعتی یا محصولی از صنایع دستی را تغییر دهد طرح صنعتی است.

در واقع هرگونه خطوط و رنگهایی که با هم ترکیب شوند و شکل ظاهری یک محصول را تغییر دهند و باعث افزایش زیبایی و جذابیت آن برای مصرف کنندگان شوند طرح صنعتی می گویند و باید ثبت شوند

پس اگر قصد ثبت طرحی را داریم باید به فکر نوآوری و تغییرات ظاهری باشیم نه فنی.

وقتی محصولی طراحی و تولید شده و وارد بازار میشود در صورت موفقیت با استقبال فراوان از سوی مصرف کنندگان روبرو می شود و در اینصورت رقبا سعی میکنند محصولاتی را شبیه آن تولید کنند به همین دلیل همیشه طراحان نگران سو استفاده از طرح های صنعتی خود هستند و آنها با ثبت طرح صنعتی خود می توانند اجازه کپی برداری و سو استفاده از طرح و ایده خود را از رقبا بگیرند.و در صورت بروزهرگونه مشکل وکپی برداری و سرقت می توانند از طریق مراجع قانونی پیگیری و شکایت کنند و از حق خود دفاع کنند .

با داشتن مدرک ثبت طرح صنعتی می توانند امتیاز طرح خود را واگذار کرده یا بفروشند.

می توانند از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان استفاده کنند.

شرکت های دانش بنیان تاسیس کنند.

خط تولید راه اندازی کنند باعث توسعه اقتصادی شوند.

تولیدکنندگان و طراحان صنعتی باید به این نکته دقت کنند که اگر ثبت طرح صنعتی خود را انجام ندهند امکان این وجود دارد که از طرح آنان سواستفاده شده و محصولاتی شبیه محصولات آنها ایجاد شود که باعث می شود اعتبار محصولاتشان کاهش یابد و به سود فروششان صدمه بزند بنابراین با ثبت طرح صنعتی طرح آنها از امنیت برخوردار می باشد و می توانند از سود حاصله نهایت بهره برداری را داشته باشند.

مراحل ثبت طرح صنعتی:

ارائه اظهارنامه مربوط به طرح صنعتی

همراه داشتن اسناد و مدارک مربوط  به طراح

در صورت دو بعدی بودن طرح صنعتی داشتن نمونه طرح گرافیکی از تمامی زوایا:: برچسب‌ها: ثبت شرکتها , ثبت , برند , طرح صنعتی ,
:: بازدید از این مطلب : 356
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 26 آبان 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : hi

دعاوی امور ملکی چگونه دعاویی هستند؟

 

دعاوی ملکی از جمله دعاویی است که بسته به نوع و موضوع آن می‌تواند جنبه حقوقی، کیفری و یا تلفیقی از هر دو را داشته باشد.

موضوع دعاوی ملکی به نوعی به موضوع بین اموال غیر منقول  و انسان مربوط می‌شود که با توجه به نوع زمین و املاک و نوع کاربری آن‌ها در کشور ما نظام حقوقی متفاوتی در این رابطه وجود دارد.

در امور و دعاوی املاک، مستغلات و اراضی موارد و دعاوی‌ای مطرح است که لازم است توسط وکیل ملک و متخصصین و وکلایی که در زمینه املاک فعالیت می‌کنند و دارای و تبحر و تجربه کافی هستند پیگیری و انجام شود.

1-

وکیل متخصص امور ملکی چه خصوصیاتی دارد؟

 

۱. یکی از معیارهای تشخیص یک وکیل ملکی خوب و مجرب، میزان تجربه وی است.

 

علیرغم آنکه تمام وکلای دادگستری امکان بررسی و قبول وکالت در تمامی پروندهای ثبتی، کیفری، حقوقی، ملکی و خانواده و غیره را دارند، اما تجربه یک وکیل ملک به عنوان وکیل ملکی متخصص در امور ملکی در زمینه امور مرتبط با املاک و اراضی باعث می‌شود تا وی بتواند با درصد موفقیت بالاتری در تمامی دعاوی ملکی نظیر تقسیم و افراز ملک مشاع، خلع ید، قلع بنا، تخلیه ملک، الزام به تنظیم سند رسمی، مطالبه اجرت المثل ایام تصرف، ابطال سند، تعدیل و افزایش اجاره بها و غیره قبول وکالت نماید.

 

۲. از دیگر معیارهای مهم یک وکیل ملکی مجرب دانش حقوقی و تسلط علمی وی در زمینه‌های مختلف حقوقی، کیفری و ثبتی امور املاک، اراضی و مستغلات است و باید ضمن آشنایی با قوانین و مقررات مربوطه، با آراء وحدت رویه دیوان عالی کشور، آراء وحدت رویه دیوان عدالت اداری، نظریات مشورتی اداره حقوقی قوه قضاییه، نظریات اساتید برجسته علم حقوق و دکترین و همچنین رویه مرسوم محاکم و دادگاه‌های کشور نیز آشنایی کافی داشته باشد.

3.

ملک به چه معناست؟

 

ملک کلمه‌ای عربی است که وارد زبان فارسی شده و بر اساس نوع تلفظ، معانی گوناگونی دارد.

تمام دارایی‌های غیر منقول، در ردیف ملک قرار می‌گیرند. ملک انواعی دارد که مهترین آنها ملک مشاعی و ملک مفروز می‌باشد.

ملک مشاعی به ملکی گفته می شود که دو نفر یا بیشتر، در تمامی جزء جزء ملک، به نسبت سهم خود دارای مالکیت هستند و ملک مفروز، ملکی است که در مالکیت یک شخص اعم از حقیقی یا حقوقی قرار دارد.

ممکن است مالکیت یک شخص در ملک خود هم به نحوء مشاع باشد و هم به نحوه مفروز، مانند مالکیت آپارتمان، که قسمت اختصاصی در مالکیت اختصاصی و مفروز و قسمت مشاعی مانند راه پله‌ها و حیاط، در مالکیت مشاعی، قرار دارد.

وکیل ملک پایه یک با تجربه و خبره به عنوان یک وکیل ملکی مجرب قبل از هر چیز باید نسبت اصل و معنا و مفهوم موضوع ملک آشنایی داشته باشد.

عرصه و اعیان چه تفاوتی با هم دارند؟

 

ملک به عرصه و اعیان تقسیم می‌شود. در هر ملکی که بنایی ساخته شده، «زمین یا عرصه» نامیده می‌شود و بنای احداثی بر روی زمین، «اعیان» نامیده می‌شود. گاهی اوقات امکان دارد مالک اعیانی از مالکیت عرصه سهمی نداشته باشد و یا بالعکس.

 

حقوق متعلق به املاک و مالک کدام موارد است؟

 

۱) حق تصرف و سلطه بر اموال

 

مالک، حق هر گونه تصرف و استفاده از ملک خود را دارد به شرطی که اولاً مزاحمتی برای اشخاص ثالث یا همسایگان نداشته باشد و ثانیاً این استیلاء بر مال و ملک در حدود متعارف باشد و هیچ کس حق ندارد بجز به حکم قانون مال را از تصرف مالک آن خارج نماید.

 

۲) مالکیت بر محصول ملک

 

کلیه گیاهان و درخت‌های رشد کرده در ملک و یا میوه‌های متعلق به درختان هر ملکی، به تعبیت از مالکیت ملک، در مالکیت صاحب ملک، قرار می‌گیرد.

3-

بررسی حقوقی که اشخاص ثالث در ملک شخص دیگر دارند

 

۱) حق انتفاع

 

مالک می‌تواند بر اساس یکی از عقود، اجاره، وکالت، امانت و یا در هر قالبی حق انتفاع ملک خویش را به اشخاص ثالث واگذار نماید. در هر صورت تسلط و تصرف ملک دیگری به عنوان استفاده از حق انتفاع، در حکم امانت است.

 

۲) حق وقف

 

هر مالکی می‌تواند با رعایت شرایط نسبت به حبس عین مال و قراردادن منفعت آن برای هدف مشروعی، مال خود را وقف نماید.

وقف مال می‌تواند برای استفاده عام مردم باشد یا برای شخص یا اشخاص معینی.

 

شخص که قصد وقف کردن مال خود را دارد باید شرایطی داشته باشد که عبارت است از:

 

الف) واقف باید اهلیت داشته باشد، یعنی شخص باید عاقل، بالغ، مختار و رشید باشد

 

ب) واقف باید مالک مالی باشد که وقف می‌کند. این مالکیت با ارائه مدارک مثبته مالکیت توسط او مشخص می‌شود

 

ج) واقف باید برای عمل وقف قصد و رضایت داشته باشد و اگر وقف وی از روی اکراه باشد، چنین وقفی صحیح نیست

 

متداولترین دعاوی ملکی کدام است؟

یک وکیل پایه یک به عنوان وکیل ملک و وکیل ملکی مجرب بیشتر با دعاوی و پرونده‌های ذیل سرو کار دارد:

 

۱) الزام به تنظیم سند رسمی

 

مرحله آخر فروش و انتقال رسمی یک ملک، حضور طرفین در دفاتر اسناد رسمی و تنظیم سند رسمی می‌باشد و گاهی اتفاق می‌افتد که فروشنده به هر دلیلی از  حضور در دفترخانه اسناد رسمی و انتقال قطعی و رسمی ملک فروخته شده بنام خریدار خودداری می کند.

در این صورت خریدار یا وکیل ملکی وی با مراجعه به مراجع قضایی، فروشنده را ملزم به تنظیم سند رسمی می‌کند.

 

خریدار قبل از اقامه دعوی باید با مشورت با وکیل ملکی با تجربه، اطمینان حاصل کند که ملک مورد معامله در رهن یا بازداشت نباشد، زیرا دادگاه به انتقال ملکی که در رهن دیگری یا بازداشت است رای نخواهد داد. در این حالت باید فک رهن مورد معامله را نیز از دادگاه بخواهد.

 

در نهایت هر گاه فروشنده حاضر به امضای سند انتقال به نام خریدار نشود، نماینده دادگاه در دفترخانه اسناد رسمی حاضر می‌شود و سند انتقال را به نام خریدار امضاء می‌کند.

 

۲) دستور تخلیه

 

اجاره عقدی است که به موجب آن مستاجر مالک منافع عین مستاجره می‌شود و به تبع آن می‌تواند در آن هر گونه دخل و تصرفی کند.

اگر پس از پایان مدت قرارداد اجاره، مستاجر بدون تمدید قرارداد از تخلیه ملک خودداری کند صاحب ملک می‌تواند برای گرفتن دستور تخلیه در صورتی که ملک منزل مسکونی باشد به شورای حل اختلاف محل وقوع ملک و در صورتی که ملک تجاری باشد به دادگاه عمومی محل وقوع ملک رجوع نماید.

 

۳) خلع ید

 

دعوی خلع ید، به آن دسته از دعاوی گفته می‌شود که در آن مالک از متصرف غیر قانونی ملک خود شکایت نموده و از مراجع قضایی تقاضای خلع ید متصرف از ملک را دارد.

در دعاوی خلع ید، متصرف ابتدا به صورت قانونی و قراردادی و با اجازه مالک به انتفاع از ملک پرداخته اما پس از اتمام مهلت از پیش تعیین شده، از باز پس دادن ملک به مالک خود امتناع نموده و به صورت غیر قانونی به تصرف ملک ادامه می‌دهد.

به دلیل اینکه اکثر مردم در طرح دعوای خلع ید، تخلیه ید، دستور تخلیه و تصرف عدوانی اشتباه می‌کنند و این باعث می‌شود که به نتیجه مطلوب و مورد نظر خود نرسند و دعوای آنها رد می‌شود، حتماً پیشنهاد می‌شود با وکیل پایه یک متخصص در امور ملک و اراضی به عنوان یک وکیل ملکی مجرب مشورت کنید.

 

۴) تصرف عدوانی

 

دعوای تصرف عدوانی چه در بعد کیفری و چه در بعد حقوقی از جمله دعاوی ملکی متداول است.

در دعوای تصرف عدوانی، فرد می‌تواند از طریق حقوقی یا کیفری اقدام کند و در انتخاب آنها تا حدودی اختیار دارد، زیرا دعاوی که به صورت حقوقی مطرح می‌شوند، دوباره نمی‌توانند به روش کیفری اقامه شوند اما دعاوی کیفری را دوباره می‌توان به روش حقوقی مطرح کرد.

همین امر لزوم بهره گیری از وکیل ملکی را در دعاوی رفع تصرف عدوانی تقویت می‌کند. زیرا در هر یک از روش‌ها جریان پیگیری پرونده و طریقه اثبات دعوی تفاوت دارد.

 

۵) الزام به تحویل مبیع

 

فروشنده مکلف است پس از فروش ملک به مشتری، مبیع را به وی تحویل دهد، اما در مواردی فروشنده از این امر سر باز میزند، به خصوص در مواقعی که فاصله زمانی قابل توجهی بین وقوع معامله و تنظیم سند رسمی وجود داشته باشد و به دلیل سودجویی فروشنده از افزایش قیمت‌ها، این مشکل بیشتر مشاهده می‌شود.

در هنگام بروز این مشکل خریدار می‌تواند با کمک وکیل ملکی، اقدام به طرح دعوای الزام به تحویل مبیع علیه فروشنده نموده و از این طریق اقدام به دریافت ملک خریداری شده خود نماید.

 

۶) رفع مزاحمت

 

دعوی رفع مزاحمت نیز از جمله دعاوی تصرف می‌باشد و در آن، متصرف ملک از مزاحم در تصرف خود شکایت می‌نماید و به این ترتیب، به رفع مزاحمت وی می‌پردازد.

برای مشاوره با وکیل ملکی خبره و با تجربه به کجا مراجعه کنیم؟

 

وکلای پایه یک خبره و با تجربه موسسه حقوقی مشهور با پیشینه‌ای درخشان در ارائه مشاوره‌های موثر حقوقی و انجام موفقیت آمیز پرونده‌های متعدد و بعضاً پیچیده دعاوی املاک، اراضی، مستغلات و آپارتمان‌ها، بهره‌مندی از دانش و علم روز، آشنایی کافی با قوانین و مقررات مربوطه، رویه مرسوم دادگاه‌ها و به پشتوانه رزومه‌ای قوی، بدون تردید بهترین و مطمئن‌ترین انتخاب شما موکلین محترم در امور دعاوی ملکی، خدمات حقوقی و ثبتی، مشاوره و وکالت در پرونده‌های ملکی، حقوقی، ثبتی، کیفری و دیگر پرونده‌های شما عزیزان با موضوعات گوناگون هستند.

همچنین طرفین قراردادهای خرید و فروش و نقل و انتقال املاک می‌توانند برای مشاوره و تهیه و تنظیم و امضاء قراردادهای ملکی خود از وکلای باتجربه امور حقوقی و ملکی موسسه حقوقی مشهور استفاده نمایند.:: برچسب‌ها: وکالت , بهترین وکیل دادگستری تهران , بهترین وکیل ملکی تهران , بهترین وکیل ملکی در تهران , موسسه وکالت , بهترین وکیل , بهترین وکیل دادگستری تهران ,
:: بازدید از این مطلب : 389
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 25 آبان 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : hi

وکیل ملکی، وکالت امور ملکی

ساکنین تهران و افرادی که در تهران دارای ملک می باشند زمانی که مشکل ملکی برایشان پیش می آید، معمولا در این مواقع به ‌دنبال یافتن بهترین وکیل ملکی تهران خواهند بود. گروه وکلای ره جویان عدالت با حضور وکلای حرفه ای در امر مشاوره حقوقی امور ملکی  جزء بهترین وکیل ها در تهران میباشد . چندین سال سابقه موفقیت آمیز در امور وکالت و دعاوی ملکی ، تاکنون با ارائه خدمات مشاوره حقوقی به تمامی عزیزانی که به دنبال وکیل ملکی تهران میباشند توانسته ایم جزء وکلای برتر در تهران باشیم.

دعاوی ملکی چیست ؟

 وکیل ملکی به وکیلی گفته می شود که در حوزه دعاوی ملکی تخصص دارد. دعاوی ملکی عنوانی برای مجموعه ای از دعاوی است که به نوعی به موضوع ارتباط بین اموال غیر منقول و انسان مربوط می شوند. اموال غیر منقول به اموالی گفته می شوند که امکان جابجایی و نقل مکان ندارند و در یک تقسیم بندی شامل املاک و اراضی می باشند و در تقسیم بندی دیگر می توان اراضی را به اراضی داخل محدوده شهری و خارج محدوده شهری تقسیم بندی کرد و در تقسیمی دیگری املاک را می توان به املاک تجاری و مسکونی منفک کرد لذا دعاوی مختلفی در رابطه با تقسیم فوق مطرح می شود که تمام این دعاوی در حوزه کاری وکیل ملکی است .

وکیل ملکی وکیلی است که هرچند توانایی دفاع و اقامه دعوا در انواع دعاوی از قبیل دعاوی خانواده (طلاق و حضانت و نفقه و فسخ نکاح و… ) را دارد، اما وارد چنین دعاوی نمی­شود و صرفا تمام تمرکز خود در امور ملکی معطوف می­کنند.

از جمله این دعاوی می توان به تنظیم سند رسمی ، اخذ پایان کار ، خلع ید ، تقسیم و افراز املاک مشاع تا دعاوی کیفری مثل فروش مال غیر، جعل سند، تصرف عدوانی و … همه این موضوعات در دایره دعاوی ملکی و حوزه کاری یک وکیل ملکی قرار می گیرد.

در این قسمت تمامی موارد مربوط به وکیل ملکی را به صورت خلاصه برای شما توضیح میدهیم. برای اطلاعات بیشتر درباره هر یک از این موارد میتوانید به صفحه ی مربوطه مراجعه کنید و همچنین برای گرفتن وکیل ملکی میتوانید همین حالا قرار ملاقات رزرو کنید.

اگر مستاجر حق انتقال به غیر نداشته باشد می تواند مالک را ملزم به انتقال مغازه به مستاجر دیگری بکند ؟

مستأجر طبق قانون مالک و مستأجر سال 1376 چنین حقی را ندارد مگر اینکه مستأجر دارای حق سرقفلی نیز باشد و مالک از پرداخت سرقفلی اجتناب نماید و در صورتی که سرقفلی به مستأجر دیگر منتقل شود مالک ملزم به انتقال مغازه به مستأجر جدید است.

تفاوت تفکیک و افراز در فروش ملک مشاع چیست؟

در صورت عدم تراضی شرکاء برفروش ملک مشاع ، هرکدام از شرکاء می تواند درخواست افراز ملک مشاع را داشته باشد. لازم به ذکر است در صورتیکه جریان ثبتی ملک پایان یافته باشد درخواست افراز توسط وکیل ملکی به اداره ثبت محل تقدیم می شود. ولیکن درخصوص تفکیک ملک لازم نیست ملک بصورت مشاعی باشد یعنی اینکه مالک ملک می تواند با اخذ وکیل ملکی درخواست تفکیک ملک خود به قطعات مختلف را به اداره ثبت تقدیم نماید، همچنین در صورتیکه مالکین مشاعی بر تقسیم ملک ( اعم از عرصه یا اعیان) توافق داشته باشند می تواند درخواست تفکیک خود را توسط وکیل ملکی به اداره ثبت تقدیم نمایند و نیازی به درخواست افراز نمی باشد.

وکیل ملکی در دعاوی خلع ید

چنانچه ملک مالکی (اعم از اراضی و انبیه) به هر دلیلی در تصرف شخص دیگری باشد و مالک راضـی به ادامـه تصرفات متصرف نباشد میتواند با اخذ وکیل ملکی با تقدیم دادخواست خلع ید به مرجع قضائی درخواست اخراج متصرف از ملک خویش را بنماید

دعوای خلع ید با دعوای تصرف عدوانی چه تفاوتی دارد؟

1- در دعوای تصرف عدوانی رعایت تشریفات دادرسی لازم نمی باشد در صورتیکه در خلع ید رعایت این تشریفات لازم می باشد.
2- هر دو دعوا قابلیت تجدیدنظر توسط شاکی یا وکیل ملکی را دارند.
3- در خلع ید به موجب ماده 1 قانون اجرای احکام حتماً حکم باید قطعی و بعد اجرا گردد در صورتیکه در دعوای تصرف عدوانی چون بلافاصله قابل اجرا می باشد نیازی به قطعی شدن و صدور اجراییه ندارد و درخواست تجدیدنظر توسط وکیل ملکی مانع اجرا نمی باشد.
4- کسانیکه حق شکایت یا طرح دعوا را دارند:
در تصرف عدوانی لازم نیست شاکی مالک باشد بلکه مستأجر ، مباشر، خادم، رعیت، کارگر و هرکس به نمایندگی یا به امانت مال غیر را متصرف است می تواند به قائم مقامی مالک طرح دعوی نماید. در دعوی خلع ید فقط اشخاص ذینفع یا وکیل ملکی یا قائم مقام یا نماینده قانونی می تواند طرح دعوی نماید.

دستور تخلیه در چه صورتی صادر می شود؟

در صورتی که بین مالک و مستأجر قرارداد اجاره ای منعقد شود و مدت قرارداد به اتمام برسد و مستأجر از تخلیه ملک امتناع ورزد مؤجر یا وکیل ملکی می تواند با مراجعه به شورای حل اختلاف با تودیع مبلغ قرض الحسنه (پول پیش) تقاضای صدور دستور تخلیه را بنماید که این دستور فوری و غیرقابل اعتراض می باشد.

وکیل ملکی در دعاوی سرقفلی

سرقفلی در حقیـقت وجه و پـولی است که مستأجر برای مالکیت منافع یک مکان تجاری به مؤجر و مالک پرداخت میکند ولی همچنان مالکیت عین و ملک مکان تجاری متعلق به مؤجر و مالک باقی میماند و برای استفاده مستأجر از عین و ملک مکان تجاری قرارداد اجاره با صاحب ملک منعقد میشود و اجاره بها توسط مستأجر به مؤجر و مالک پرداخت میشود.در واقع فرد با پرداخت این مبلغ امتیاز تجاری بودن ملک را از مالک خریداری کرده است و مالک این حق شده است نه مالک عین مغازه

خریدار چگونه می تواند الزام فروشنده را به تنظیم سند رسمی بخواهد؟

در صورتیکه ملکی دارای سند رسمی باشد و فروشنده از تنظیم سند رسمی انتقال استنکاف ورزد، خریدار می تواند با اخذ وکیل ملکی دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی ملک را به دادگاه تقدیم و دادگاه نیز فروشنده را به تنظیم سند محکوم می نماید و در صورتیکه فروشنده از اجرای رأی دادگاه نیز استنکاف ورزد نماینده دادگاه در دفترخانه حاضر و نسبت به امضای اسناد بجای فروشنده اقدام میکند.

نحوه مطالبه اجور معوقه ملک مسکونی چگونه است ؟

در قرارداد اجاره اماکن مسکونی میزان اجاره بهای ماهیانه مشخص میشود که مستأجر متعهد میشود در ابتدا و یا انتهای هر ماه مبلغ مورد نظر را به مالک و مؤجر پرداخت نماید.
چنانچه مستأجر به تعهد پرداخت اجـور ماهیانـه عمـل ننمایـد و اجور به تعویـق بیفـتد مالـک مـیتواند با اخذ وکیل ملکی با تقدیـم دادخواست به مرجع قضائی مطالبه اجور معوقه را درخواست نماید و غالباً اجارهنامه ها در صورت تعویـق پرداخت اجور از طرف مستأجر برای مالـک حق فسـخ اجارهنـامه پیش بینی میشود که مالک میتواند یا وکیل ملکی برای فسخ اجاره نامه و تخلیه مستأجر به مرجع قضائی مراجعه نماید.

عقد مزارعه چیست؟

مزارعه مصدر باب مفاعله از زرع می باشد و معنی آن کشت کردن دو نفر با یکدیگر است و در اصطلاح چنانکه می گوید: مزارعه عقدی است که به موجب آن احد طرفین زمینی را برای مدت معینی به طرف دیگر می دهد که آن را زراعت کرده و حاصل را تقسیم کنند..
مزارعه در بسیاری از املاک مزورعی، بین مالکین و رعایا موجود است که رعیت زمین مالک را کشت نموده و برداشت می نماید و نصف یا ثلث و یا دو ثلث از محصول را به مالک داده و بقیه را خود برمی دارد.

مزایای اخذ پایان کار توسط وکیل چیست ؟

پایان کار ساختمانی اولاً نشانه بارزی است که ملک ساخته شده دارای تخلف ساختمانی نمی باشد و براساس معیارهای فنی و مهندسی کاملاً مورد تایید شهرداری می باشد و ثانیاً با اخذ پایان کار می توان نسبت به اخذ صورت مجلس تفکیکی از اداره ثبت محل اقدام نموده ثالثاً بر مبنای دو بند فوق می توان نسبت به اخذ سند شش دانگ تفکیکی تک برگ اقدام نمود.
بدیهی است طی این مراحل توسط ذینفع هم زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد و هم از پیچیدگی های زیاد اداری و حقوقی برخوردار است در حالی که مداخله وکیل ملکی در پروسه های فوق کار را در زمان کوتاهتر و بدون کارشکنی از طرف ادارات و با هزینه کمتر به ثمر می رساند.

اهمیت مراجعه به وکیل ملکی 

در بسیاری از حقوق مالی که در آن ممکن است ضرر و زیان و سود و منفعت اشخاص جابجا شود نیازمند حضور وکیل ملکی با تجربه می­باشد.

چگونگی و نحوه طرح دعوا از اهمیت بالایی برخوردار است و در روند دادرسی در تعیین محدوده حقوق اصحاب دعوا اثر اساسی دارد و در واقع به مثابه پی می باشد بنابراین برای اینکه دعوا در روند و روالش دچار مشکل ناخواسته و ناشی از بی تجربگی نباشد لازم است که موضوعات و دعاوی ملکی ، را فردی پی ریزی و پیگیری کند که متخصص این امر است. وقتی شخصی ملک دیگری را تصرف می کند این وکیل ملکی متخصص است که باید تشخیص دهد که دعوای حقوقی تصرف عدوانی را مطرح کند یا کیفری .

به دلیل وجود قوانین متعدد در این حوزه این وکیل ملکی است که می داند  مبنای ارزش معاملاتی املاک چیست؟ و کجا ماده 100 قانون شهرداری و تبصره های آن کابرد دارد و کجا ماده 64 قانون مالیاتهای مستقیم و این وکیل ملکی است که  زمان مناسبی را برای ابراز  ادله های خود  و اظهارات خود در نظر می­گیرد تا حق موکلش به علت استفاده نا به هنگام دستخوش تضییع نشود.

آنچه واضح است این مسئله است که همیشه امکان ضایع شدن حق افراد در رابطه با اموالی که دارند وجود دارد. دعاوی ملکی مختلفی از جمله سرقفلی، فسخ قرارداد، تخلیه ملک مسکونی، دعوی تصرف عدوانی و  … وجود دارد که با تضییع حق افراد در هر کدام از آن ها فرد متحمل ضررهای مالی بسیاری می شود بنابراین افراد برای رسیدگی به این گونه دعاوی باید به  وکیل ملکی متخصص مراجعه کنند. الزام وجود یک وکیل خوب و کاربلد در زمینه دعاوی ملکی می تواند راهگشای مشکلات شما در این زمینه باشد.:: برچسب‌ها: بهترین وکیل دادگستری تهران , بهترین وکیل ملکی تهران , بهترین وکیل ملکی در تهران , موسسه وکالت , بهترین وکیل ,
:: بازدید از این مطلب : 333
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 19 آبان 1399 | نظرات ()

صفحه قبل 1 2 صفحه بعد