نوشته شده توسط : hi

وکیل دعاوی مدنی در زمینه های مختلفی از جمله آسیب شخصی ، قانون کار و خانواده و موارد دیگر تخصص دارد. برای اینکه بدانید چرا امروز باید یک وکیل دادگستری مدنی استخدام کنید ، به مطالعه مقاله این هفته وکیل در مشهد همراه باشید.

وکیل مدنی کیست؟

یک وکیل مدنی، معروف به دادخواه، وکیلی است که توسط مشتری استخدام می شود تا یک دادخواست مدنی را در دادگاه قانونی پیگیری یا از آن دفاع کند. یک دادخواست مدنی می تواند در زمینه های مختلف حقوقی مطرح شود و غالباً مربوط به بازپس گیری پول یا اموال است.

وکلای دادگستری مدنی دارای نقش های فوق العاده متنوعی هستند که ممکن است باعث شود ساعات طولانی تری کار کنند.

وکلای مدنی به عنوان مدافع مشتری خود کار می کنند و آنچه در توان دارند ا انجام می دهند تا بهترین نتیجه ممکن را برای مشتری خود به دست آورند.

وکیل مدنی کیست؟

انواع پرونده هایی که یک وکیل دعوی مدنی می تواند تشکیل دهد عبارتند از:

 • قانون محیط زیست
 • ادعاهای جراحات شخصی
 • قصور پزشکی
 • دعاوی مربوط به املاک و مستغلات
 • دعوای ضد اعتماد
 • طلاق
 • اختلافات موجر / مستاجر
 • دادخواست مسئولیت محصول
 • ضمانت نامه های سازنده
 • ساخت و سازها
 • تعهدات مکانیکی
 • دادخواست املاک
 • ستم سهامداران
 • اختلافات تجاری

دادخواست مدنی چیست؟

دادخواست مدنی زمانی است که دو یا چند نفر در یک اختلاف حقوقی درگیر شوند که هر یک یا هر دو احساس کنند که حق پول یا اشیای خاصی را از دیگری طلب دارند. هیچ یک از طرفین در یک دعوای مدنی مجرم شناخته نمی شود، اما هنوز هم باید دادگاهی تشکیل شود که در آن بتوانند در جایگاه شاهد قرار بگیرند و حق خود را بازگردانند.

در این دادگاه ها ، قاضی یا هیئت منصفه تصمیم گیری می کنند.

وکلایی که در چنین اختلافاتی تخصص دارند نیز می توانند به عنوان دعوی یا وکلای دادرسی معرفی شوند. آن ها نمایندگان موکلان خود برای رسیدگی های مختلف از طریق پرونده هستند. از جمله جلسات دادرسی، داوری و میانجیگری ها.

 

منبع : وکیل در مشهد:: برچسب‌ها: وکیل در مشهد ,
:: بازدید از این مطلب : 183
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 27 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : hi

در زمینه فعالیت فکری  معمولا سه بخش بسیار مهم وجود دارد که شامل اختراع ،ثبت طرح صنعتی و ثبت علامت یا نشان تجاری وجود دارد.در ثبت طرح صنعتی معمولا فعالان حوزه صنعت و واحد های تولیدی در خصوص ظاهر محصول سرو کار دارند.

به همین دلیل ظاهر اولیه طرح و نوع آن شرط اول برای ثبت طرح خواهد بود که حتی ممکن است فناوری یا تکنولوژی یک طرح صنعتی تکراری باشد.

به عنوان مثال می توان به طراحی خودروهای جدید اشاره کرد که ممکن است تکراری باشد . خودرو یک بار برای همیشه طراحی شده است اما ممکن است برخی تغییرات در قطعات و اجرای آن همچنان  تغییرات محسوب می شود . اما تغییر در شکل ظاهری خودرو را می توان به عنوان طرح صنعتی ثبت کرد.

پس نتیجه می گیریم که ثبت اختراع با ثبت طرح صنعتی متفاوت است و نباید این دو را باهم یکی بدانیم . بنابرین ممکن است یک طرح به هر دو صورت که گفتیم به ثبت برسد.

مزایای ثبت طرح صنعتی

به طور کلی ثبت هرکدام از آثار اختراع ، ثبت طرح صنعتی یا علامت تجاری می تواند مزایای بسیاری را در بر داشته باشد . البته باید بگوییم که نوع مزایای ثبت این آثار باهم متفاوت است . که در ادامه به مزایای ثبت طرح صنعتی اشاره می کنیم.

فروش طرح صنعتی:

شما با داشتن گواهی ثبت این نوع اثر می توانید از حق واگذاری امتیاز آن استفاده کنید و طرح صنعتی خود را به فروش برسانید وآن را به دیگران واگذار کنید . البته قیمت هر طرح بستگی به کاربرد و جذابیتی که دارد می تواند متفاوت باشد.علی رغم فروش امتیاز طرح از جانب دارندگان آن اما بازم دارای پیچیدگی های حقوقی نیز می باشد.

جلوگیری از تقلب:

معمولا به هنگام ثبت هر اثر جدید ، در خصوص کپی برداری آن ، راستی آزمایی به عمل می آید و در صورت کپی برداری آن اثر ثبت نخواهد شد به همین دلیل ثبت اثر باعث جلوگیری سرقت آن اثر توسط افراد دیگر می شود. از طرف دیگر، با ثبت کردن طرح صنعتی در خصوص بروز هرگونه مشکل یا دعاوی حقوقی ، می‌توان به راحتی از حق خود دفاع کرد.

برخورداری از امتیازات:

برای ارتقای یک برند و بالا بردن سوابق فرد طراح ، ثبت طرح می تواند نقش بسیار زیادی داشته باشد . از طرفی دیگر برای بهبود برند و معروفیت محصول مورد نظر ثبت طرح صنعتی برای شخصیت های حقوقی مانند شرکت ها می تواند مزایای متعددی داشته باشد.

بهبود فروش محصول:

واحدهای تولیدی که جزو اشخاص حقوقی می شوند با ثبت طرح صنعتی خود می توانند اثرگذاری قابل توجهی بر روی محصولات خود داشته باشند . چنانچه محصولی دارای این ویژگی ها باشد می تواند باعث بالارفتن اعتبار و ارزش خود شود.

مزایای شخصی:

شما حتی اگر به صورت شخصی اقدام به ثبت طرح خود کنید در بسیاری از موارد می توانید از مزایای آن برخوردار شوید. به عنوان مثال : شما معمولا می‌توانید در استفاده از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان یا تاسیس شرکت‌های دانش ‌بنیان از این سوابق خود استفاده کنید.

 

منبع : ثبت شرکتها:: برچسب‌ها: ثبت برند , ثبت طرح صنعتی , ثبت شرکتها ,
:: بازدید از این مطلب : 185
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 23 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : hi

زمانی که جرمی محقق می گردد، مراجع قضایی باید اقدامات و تحقیقات اولیه را انجام دهند تا بتوانند عدالت را برقرار و رای صحیح و مقتضی را صادر نمایند.

برای صدور رای باید تحقیقات اولیه انجام شود که از سوی دادسرا این اقدامات صورت می گیرد و از جمله اقدامات این اولیه، تحقیقات محلی و بررسی صحنه جرم در صورت نیاز است که از جمله وظایف دادسرا محسوب می شود.

قانونگذار در قانون آیین دادرسی کیفری بررسی صحنه جرم از سوی دادسرا را بر عهده گروهی قرار داده و همچنین اعضای گروه بررسی صحنه جرم و کیفیت حفظ ادله در صحنه جرم را بر شمرده است؛ به همین دلیل در این مقاله به بررسی، اعضای گروه بررسی صحنه جرم و موارد صدور و دستور می پردازیم.

اعضای گروه بررسی صحنه جرم

بررسی صحنه ای که در آن جا جرم محقق شده است را باید بر اساس قانون توسط اشخاص مسئول و متخصصی انجام شود که قانونگذار معین کرده است؛ این اشخاص وظیفه قانونی بررسی صحنه جرم و مستند سازی ادله را برعهده دارند.

بر همین اساس اعضای گروه بررسی صحنه جرم بر طبق قانون آیین دادرسی کیفری عبارتند از: پزشک قانونی، کارشناسان بررسی صحنه جرم، کارشناسان تشخیص هویت و کارآگاهان نیروی انتظامی و عندالللزوم سایر کارشناسان می باشند.

اگر نظارت بر گروه بررسی صحنه جرم نیاز باشد و یا نیاز به سرپرستی گروه باشد، این امر بر طبق قانون برعهده بازپرس می باشد.

همچین منشی صحنه جرم، شخصی است که براساس تشخیص بازپرس پرونده، از بین کارکنان اداری تعیین می شود و وظیفه تعیین صورت مجلس و ثبت و ضبط دستورات را برعهده خواهد داشت.

موارد صدور و دستور بررسی صحنه جرم

برای بررسی موارد صدور و دستور بررسی صحنه جرم باید گفت که در واقع منظور از موارد صدور دستور مواردی که ممکن است در صورت صدور و دستور بررسی صحنه جرم مورد درخواست باشد، این موارد که در بررسی صحنه جرم درخواست می گردد علی الاصول عبارتند از:

ترسیم کروکی به منظور حفظ موقعیت جسد در صحنه جرم، عکس برداری از محل به منظور کشف هویت متوفی، در صورت امکان فیلم برداری با هدف کشف چگونگی فوت متوفی می باشد، اما این امکان وجود دارد که هویت متوفی معلوم و مشخص نباشد که در این حالت باید به دستور بازپرس اقدامات ذیل انجام شود:

 • علائم و مشخصات جسد به طور دقیق در صورت مجلس قید می شود.
 • اثر انگشتان دست متوفی در پرونده ثبت و برای تشخیص هویت به هر نحو که مقتضی بداند اقدام می شود.
 • در صورت ضرورت تصویر متوفی در پایگاه های اطلاع رسانی نیروی انتظامی یا پزشکی قانونی یا به نحوه مناسب دیگر منتشر می شود.


:: برچسب‌ها: وکیل در مشهد ,
:: بازدید از این مطلب : 263
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 16 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : hi

وکیل کسی است که دارای مجوز وکالت است و وظیفه او این است که ضمن حفظ حقوق موکل خود، از قانون نیز حمایت کند. برخی از وظایف معمولاً مرتبط با وکیل شامل: ارائه مشاوره حقوقی، تحقیق و جمع آوری اطلاعات یا مدارک، تهیه اسناد حقوقی مربوط به طلاق، وصیت نامه ، قرارداد و معاملات املاک و مستغلات و پیگرد قانونی یا دفاع در دادگاه می باشد.

اصطلاحات دقیق کلمه “وکیل” در سراسر جهان متفاوت است. وکیل، مشاور، وکیل دادگستری یا وکیل نام های مختلفی است که به وکلا داده می شود. منشأ این حرفه به یونان باستان برمی گردد، زمانی که سخنوران از طرف دوستان یا شهروندان بنا به درخواست آن ها صحبت می کردند. اگرچه آن ها به عنوان مشاور حقوقی عمل می کردند، اما طبق قوانین آتن، مبلغین نمی توانستند در قبال خدماتشان حقوق بگیرند و همچنین نمی توانستد خود را به عنوان یک فردی که شغل وکالت دارد، سازمان دهند. اولین وکلا در روم باستان ، حدود ۲۰۴ سال قبل از میلاد ، هنگامی که امپراتور کلادیوس این حرفه را قانونی کرد و ممنوعیت پرداخت هزینه را برداشت، توانستند هزینه خدمات خود را دریافت کرده و این حرفه به یک شغل برای آن ها تبدیل گشت.

یک وکیل چه کاری انجام می دهد؟

یک وکیل وظایف مختلفی دارد که فراتر از دادگاه پایه است. تحقیق در مورد اطلاعات، تهیه پیش نویس اسناد، واسطه گری در اختلافات و ارائه مشاوره به مشتریان در مورد حقوق قانونی آن ها، تنها برخی از مسئولیت ها است که بسته به حوزه قانون شامل حرفه ی آن ها می شود.

قانون به قدری گسترده است که برای یک وکیل مشاوره حقوقی در هر حوزه مختلف از قانون امکان پذیر نیست که بتواند در تمامی این زمینه ها تمرکز و تخصص داشته باشد. وکلا تنها در یک یا دو حوزه مرتبط با حقوق تخصص دارند.

در ادامه مقاله ی این هفته ی وکیل در مشهد،  لیستی از انواع وکیل و شرح وکالت هر یک از وکلا برای شما آورده شده است:

وکیل طلاق

وکیل طلاق

وکلای طلاق در بسیاری از جنبه های حقوقی تخصص دارند که باید هنگام فسخ ازدواج مورد توجه قرار گیرند. برخی از این جزئیات ممکن است شامل حضانت فرزند، تشکیل پرونده های حقوقی و تقسیم دارایی ها و بدهی ها بین همسران باشد. در مورد جدایی های حقوقی، وکیل طلاق، این جدایی را به صورت حکم دادگاه اعطا می کند (جدایی قانونی، روشی است که طی آن یک زوج متاهل می توانند جدایی را رسمیت دهند در حالی که از نظر قانونی ازدواج می کنند). وقتی فرزندان درگیر باشند، وکیل طلاق به تعیین شرایط حمایت از فرزند و حضانت کودک کمک می کند.

در طول روند طلاق، وکلا سعی می کنند اطمینان حاصل کنند که آن ها از حقوق موکل خود محافظت می کنند و پس از انحلال قانونی ازدواج، به مشتری آن ها توافقی عادلانه داده می شود. یک وکیل طلاق برای اثبات شواهد اثبات کننده باید هر پرونده را به طور سیستماتیک بررسی کند. مدارک تنظیم شده مستند شواهد باید قبل از ارائه به دادگاه، تک تک جزئیات را پوشش دهد. یک وکیل طلاق همچنین باید یک شنونده با دقت باشد و باید بدون قضاوت باقی بماند، این مهارت ها هنگام برخورد با چنین مشتریانی بسیار حیاتی هستند.

وکیل خانواده

وکیل خانواده

یک وکیل خانواده به هر کاری که مربوط به مسائل مستقیم خانوادگی از قبیل فرزندخواندگی، رحم اجباری، کودک آزاری، کودک ربایی، همسر آزاری، املاک یا تنظیمات خانوادگی، طلاق، نبردهای حضانت، تعیین پدر و مادر، بزهکاری در نوجوانان، رهایی کودک، توافقات قبل از ازدواج، و تغییر نام باشد را انجام می دهد. وکلائی که وکالت خانوادگی دارند، وکالت مشتریان خود را در دادگاه خانواده یا در مذاکرات دارند و همچنین اسناد قانونی لازم را تنظیم می کنند.

در حالی که برخی از وکلای خانواده فقط طلاق را مورد توجه قرار می دهند، اما بیشتر آن ها کلیه زمینه های حقوق خانواده را شامل می شوند. قانون طلاق و قانون خانواده گاهی اوقات یکسان تلقی می شوند، با این حال ، قانون طلاق تنها یکی از بسیاری از مواردی است که وکیل خانواده با آن سر و کار دارد. جالب است بدانید که یک وکیل خانواده می تواند از عهده طلاق برآید ، اما وکیل طلاق معمولاً تخصص لازم را برای نمایندگی موکل در سایر موارد حقوق خانواده را ندارد.

 

منبع : mashhadlawyers:: برچسب‌ها: وکیل در مشهد ,
:: بازدید از این مطلب : 236
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 7 دی 1399 | نظرات ()
نوشته شده توسط : hi

در این مطلب قصد داریم تا ضمن توضیح مختصری راجع به طرح صنعتی، به مراحل ثبت آن بپردازیم. خاطر نشان می شویم موسسه حقوقی فکر برتر به عنوان یکی از معتبرترین مراکز ثبتی کشور، با استفاده از توان بالای کادر مجرب خود در کوتاه ترین زمان ممکن اقدامات لازم را جهت ثبت طرح صنعتی شما به عمل خواهد آورد.برای این منظور کافیست با کارشناسان فوق حرفه ای ما تماس حاصل فرمایید.

 • طرح صنعتی چیست ؟

وفق ماده 20 قانون ثبت اختراعات ، طرح های صنعتی و علائم تجاری ، هر گونه ترکیب خطوط یا رنگ ها و هرگونه شکل سه بعدی با خطوط ، رنگ ها و یا بدون آن ، به گونه ای که ترکیب یا شکل یک فرآورده صنعتی یا محصولی از صنایع دستی را تغییر دهد، طرح صنعتی است .
طرح صنعتی زمانی قابل ثبت است که جدید و یا اصیل باشد.بطور قطع چنین اشکالی نباید شبیه اشکال موجود در طبیعت باشد، چه در این صورت ابتکاری نخواهد بود .همچنین ممکن است این اشکال جنبه اختراعی نیز پیدا کنند.چنانچه طرح های مختلف لاستیک های اتومبیل برای جلوگیری از لغزش ماشین ها بهتر از سابق باشد ممکن است بصورت اختراعی به ثبت برسد و بعلاوه ممکن است آن را به صورت علامت تجاری به ثبت رساند.

1- تکمیل دو نسخه اظهارنامه طرح صنعتی
اظهارنامه باید در فرم مخصوص و به زبان فارسی تنظیم شده و پس از ذکر تاریخ،توسط متقاضی یا نماینده قانونی وی امضاء شود.(ماده ی 68)
در صورتی که اسناد ضمیمه اظهارنامه و سایر اسناد مربوط،به زبان دیگری غیر از فارسی باشد،ارائه اصل مدارک مورد نیاز همراه با ترجمه عادی کامل آن ها الزامی است،مع ذلک اگر ترجمه کامل این مدارک برای متقاضی میسر نباشد می توان خلاصه آن ها را به فارسی ضمیمه نماید،مرجع ثبت در صورت لزوم می تواند در جریان بررسی اظهارنامه،ترجمه رسمی مدارک مذکور را مطالبه کند.چنانچه اصطلاحات فناوری و اطلاعات به کار رفته در اسناد مذکور،معادل فارسی نداشته باشند ذکر همان اصطلاحات کفایت می کند.
اظهارنامه طرح صنعتی وفق ماده ی 70،باید حاوی نکات زیر باشد:
* اسم،نشانی،کدپستی،شماره ملی،تابعیت و سمت متقاضی یا نماینده قانونی وی و در صورتی که متقاضی شخص حقوقی است،ذکر نام،نوع فعالیت،اقامتگاه،محل و شماره ثبت،تابعیت،مرکز اصلی و عنداللزوم هر شناسه دیگر الزامی است.
* اسم،اقامتگاه و کدپستی شخص یا اشخاصی که صلاحیت دریافت ابلاغ ها در ایران را دارند،در صورتی که متقاضی مقیم ایران نباشد.
* اسم و اقامتگاه طراح در صورتی که متقاضی همان طراح نباشد،
* ذکر کالا و طبقه ای که متقاضی درخواست ثبت طرح برای آن را دارد.
* تاریخ،محل و شماره اظهارنامه یا گواهی نامه طرح صنعتی در خارج،در صورت درخواست حق تقدم.
* تعیین ضمائم
تبصره 1-در صورت تسلیم اظهارنامه و سایر اسناد مربوط توسط اشخاص حقوقی،امضاء آن ها از طرف اشخاص مجاز ضروری است.
تبصره 2-اسم و نشانی متقاضی مقیم خارج از کشور علاوه بر فارسی باید به حروف لاتین باشد و با همان حروف نیز ثبت و آگهی شود.
2- مدارک مثبت هویت متقاضی و طراح؛(شامل کپی شناسنامه و کارت ملی برابر اصل شده برای اشخاص حقیقی و آگهی تاسیس و آخرین تغییرات جهت اشخاص حقوقی به صورت خوانا)
3- چنانچه طرح صنعتی دو بعدی باشد،5 نمونه از شکل یا تصویر گرافیکی یا 5 نمونه از طرح ترسیم شده به عنوان نمونه
4- چنانچه طرح صنعتی سه بعدی باشد،5 نمونه از شکل یا تصویر گرافیکی یا 5 نمونه از طرح ترسیم شده به عنوان نمونه
5- در طرح صنعتی سه بعدی،مرجع ثبت می تواند ماکتی از آن را به همراه اظهارنامه درخواست نماید.اندازه ماکتی که متقاضی از مدل طرح خود ارائه می دهد،باید حداکثر بیست در بیست در بیست سانتی متر و وزن آن حداکثر 2 کیلوگرم و از ماده ی بادوام و غیر فاسد شدنی باشد.
6- درخواست کتبی مبنی بر عدم ذکر اسم طراح به صورت اسکن شده و الصاق آن در پرونده الکترونیکی (چنانچه طراح نخواهد اسم وی ذکر شود).
7- رسید مربوط به پرداخت هزینه اظهارنامه و در صورتی که اظهارنامه شامل دو یا چند طرح صنعتی است رسید مربوط به پرداخت هزینه های اضافی
8- مدارک مربوط به حق تقدم که باید همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف 15 روز از آن تاریخ تسلیم شود.
در صورتی که متقاضی طبق ماده 9 قانون،درخواست حق تقدم کرده باشد،هنگام تقاضای ثبت طرح صنعتی باید درخواست خود را که حاکی از این حق باشد،به مرجع ثبت تسلیم نماید.این درخواست باید مشتمل بر نکات ذیل باشد:
1-تاریخ و شماره اظهارنامه اصلی
2-طبقه بندی بین المللی مرتبط با اظهارنامه اصلی
3-کشور یا کشورهایی که اظهارنامه اصلی در آن جا تسلیم شده است و چنانچه اظهارنامه منطقه ای یا بین المللی مبنای حق تقدم باشد؛ذکر ماخذ آن.
تاریخ اظهارنامه همان تاریخ تسلیم آن به اداره مالکیت صنعتی است،مشروط بر این که در زمان تسلیم،اظهارنامه حاوی کلیه اطلاعاتی باشد که شناسایی متقاضی و همچنین نمایش گرافیکی کالای متضمن طرح صنعتی را میسر سازد.
در صورتی که متقاضی مدعی دو یا چند اظهارنامه پیشین باشد،مدت حق تقدم از زمان مقدم ترین آن ها محاسبه می شود.:: برچسب‌ها: ثبت برند ، ثبت طرح صنعتی ، ثبت شرکتها ,
:: بازدید از این مطلب : 260
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 3 دی 1399 | نظرات ()